Auertie 3, Ilkko, Kangasala

Velaton myyntihinta179 000 € Myyntihinta: 179 000 €
Käyttöönottovuosi1958
Pinta-ala
83 m2
4h, k, et, kph, 2xs, pukuh, wc, kellaritilat

Viehättävä koti luonnonläheisessä ympäristössä

Tervetuloa tutustumaan tähän ihastuttavaan puutaloon, joka tarjoaa kodikkaan ja luonnonläheisen asumisen mahdollisuuden. Tämä koti kutsuu viettämään aikaa vehreällä pihalla, jossa istutukset, omenapuut, marjapensaat ja oma kasvimaa luovat täydellisen ympäristön rentouttaville hetkille. Tässä kodissa yhdistyvät rauhallinen ympäristö ja hyvät palvelut, jotka tekevät siitä ihanteellisen paikan asua.

Talo on rakennettu vuonna 1958. Asuintilat koostuvat neljästä huoneesta, keittiöstä, eteisestä, kylpyhuoneesta ja saunasta. Kellarikerroksen tilat tarjoavat lisätilaa esimerkiksi varastointiin. Kellarikerroksessa sijaitsee myös pukuhuone ja puulämmitteinen toinen sauna. Puulämmitteinen liesi keittiössä tuo tunnelmaa ja lisälämpöä talven kylmiin päiviin. Kylpyhuoneessa on sähkötoiminen lattialämmitys, ja saunoissa voi nauttia sekä sähkö- että puukiukaan löylyistä.

Koti sijaitsee rauhallisella alueella, mutta vain lyhyen matkan päässä Lentolan kauppakeskuksesta, joka tarjoaa monipuoliset ostosmahdollisuudet. Kangasalantien pysäkille on matkaa noin 500 metriä, mikä mahdollistaa sujuvat liikenneyhteydet. Alueella on hyvät koulut, kuten Vatialan ja Suoraman koulut, sekä päiväkodit. Pitkäjärven uimaranta tarjoaa mahdollisuuden virkistävään kesäpäivään.

Talon tekniset ominaisuudet ovat ajan tasalla. Öljykattila ja -poltin on uusittu vuonna 2008, ja käyttövesiputket sekä viemärit (ei tonttijohtoa) vuonna 2009. Ikkunat ja ulko-ovet on vaihdettu vuonna 2010, mikä parantaa energiatehokkuutta. Kylpyhuoneen remontti vuodelta 2011 takaa modernit ja toimivat tilat. Talossa on vesikiertoinen patterilämmitys ja painovoimainen ilmanvaihto. Valokuituyhteys varmistaa, että yhteydet toimivat moitteettomasti.

Tämä koti on valmiina vastaanottamaan uudet asukkaansa. Varaa oma esittelyaikasi kiinteistönvälittäjältä ja ihastu tähän viehättävään kokonaisuuteen. Jos tarvitset apua oman asuntosi myynnissä, kiinteistönvälittäjä Jyri Seljavaara on valmis auttamaan. Ota yhteyttä puhelimitse 050 389 6803 tai sähköpostitse jyri.seljavaara@op.fi ja aloita uusi elämä tässä upeassa kodissa.

Kohdetta välittää:

Pyydä lisätietoja kohteen välittäjältä

Viesti
Etunimi *
Sukunimi *
Sukunimi *
Puhelinnumero *
Sähköposti *

Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot .

Kohteen tiedot

Perustiedot

Kohdenumero
602001
Kohdetyyppi
Omakotitalo
Osoite
Auertie 3, 36220 KANGASALA
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
4
Huoneet
4h, k, et, kph, 2xs, pukuh, wc, kellaritilat
Asuinpinta-ala
83 m2
Asuintilojen pinta-alaan on luettu: 4 asuinhuonetta, k, eteinen, kph, s
Kokonaispinta-ala
135 m2
Muu ala
52 m2
Muihin tiloihin on luettu: Kellarikerroksen tilat
Käyttöönottovuosi
1958
Kerros
Sauna
Kyllä
Vapautuminen
Sopimuksen mukaan

Hintatiedot

Myyntihinta
179 000,00 €
Kiinteistövero
447, 34 €/v

Lämmitys: lämmitysöljyä on kulunut n. 2000 l/v. Sähkö: taloussähkö . Vesi ja jätevesi: kaupungin taksan mukaan. Puhtaanapito: jäte 7,10 €/krt. Biojäte 4,35 €/krt. Kiinteistövero: 447, 34 €/v. .

Varustus

Keittiö

Jääkaappi, pakastekaappi (makuuhuoneessa), lattialiesi, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. Puulämmitteinen liesi

Pesutilat

Sauna (keskikerroksessa ja kellarissa), sähkökiuas (keskikerroksessa), puukiuas (kellarissa), kylpyhuone, erillinen wc, suihku, peilit, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys (keskikerroksen kph), kiinteät valaisimet. Kylpyhuoneremontti 2011.

Säilytystilat

Kellari, ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: maali, muovimatto. Olohuone: tapetti, laminaatti. Makuuhuone 1: tapetti, laminaatti. Makuuhuone 2: tapetti, laminaatti. Makuuhuone 3: maali, laminaatti. Sauna: paneeli, laatta. Kellarikerroksen sauna: paneeli, betoni. Kylpyhuone: laatta, laatta. Eteinen: maali, laminaatti. Wc: maali, laatta. Pukuhuone: paneeli/maali, betonilattia.

Rakennuksen tiedot

Rakennusmateriaali
Puu
Kattotyyppi
Harja
Kattomateriaali
Pelti. Vesikate on 1970-luvulta.
Lämmitysjärjestelmä
Öljy. Öljykattila ja -poltin on uusittu vuonna 2008.
Lämmönjakojärjestelmä
Vesikiertoinen patterilämmitys. Keskikerroksen kylpyhuoneessa on sähkötoiminen lattialämmitys.
Ilmanvaihtojärjestelmä
Painovoimainen
Energialuokka
Ei energiatodistusta
Lisätietoa energiatodistuksesta
Kohteella ei ole lain edellyttämää energiatodistusta ja sen vuoksi energialuokka ei ole tiedossa

Tehdyt korjaukset

Edellisten omistajien aikana tehdyt remontit: Öljykattilan ja polttimen uusiminen, sisähormi öljykattilan savuhormiin 2008 Käyttövesiputkien ja talon sisäpuolisten viemärien uusiminen 2009 Ikkkunoiden ja ulko-ovien uusiminen (ei vinttien ja kellarikerroksen ikkunat) 2010 Sähköjen uusintaa (ei keittiö eikä kellarikerros) Kylpyhuoneremontti 2011 Nykyiset asukkaat: Keittiön kaapistot maalattu 2016 lähtien pintaremonttia Ulkoterassi

Tontti ja kaavoitus

Tontin pinta-ala
1 490 m2
Omistus
Oma
Tie perille
Ei
Rakennusoikeus
250 m2
Lisätietoja maapohjasta
Käytetty rakennusoikeus on arvioitu.

Vesi ja viemäröinti

Vesijohto
Kyllä
Käyttövesi
Kunnan.
Viemäri
Kyllä
Jätevesihuolto
Kunnan.

Palvelut ja liikenneyhteydet

Palvelut: Lentolan kauppakeskus n. 700 m. Koulut: Vatialan ja Suoraman koulut. Päiväkoti: Touhula Ilkossa. Vatiala ja Liuttu. Uimaranta Pitkäjärven rannalla. Liikenneyhteydet: Pysäkki Kangasalantiellä n. 500 m

Asuntolaina –
Avain unelmiesi kotiin

Tutustu OP:n asuntolainaan
Asuntolainan myöntää osuuspankki

Hanki kotisi
kokoinen vakuutus

Tutustu Pohjola Kotivakuutukseen
Vakuutuksen myöntää Pohjola Vakuutus Oy

Pohja

Kohteen pohjakuva

Kuvat

Sijainti

Powered by Esri

Kohdetta välittää

Tampere OP Koti Pirkanmaa Oy LKV

Hämeenkatu 12, TAMPERE

010 254 6800 Katso puheluhinnat

Huomaathan, että OP Kodin kohdeilmoituksessa ei ole kaikkia tietoja kohteesta.
Varmista tiedot kohteen virallisesta myyntiesitteestä.

Pyydä esite välittäjältä
Hae asuntolainaaOsuuspankista!