Joupinmukka 8 A, Jouppi, Seinäjoki
Myyntiin valoisa, ylimmän kerroksen kaksio ihanteellisella sijainnilla suositulta Joupin asuinalueelta. Tämä kompakti kaksio soveltuun monenlaiseen tarpeeseen mm. onnistuneen pohjaratkaisun ansiosta. Huoneiston levyinen lasitettu parveke luo tilat rentoutumiselle aikaisesta keväästä pitkälle syksyyn. Neliöitä tässä saunallisessa kaksiossa on 39,5 m². Materiaalit ovat laadukkaat ja aikaa kestävät tässä Lemminkäisen tekemässä kohteessa.
Asuinalueena Jouppi on suosittu kattavien palveluidensa vuoksi. Keskusta on myös muutaman minuutin päässä, joka sujuvoittaa arkea mukavasti. Jouppi on tunnettu myös kattavista liikunta- ja retkeilymahdollisuuksista. Aivan vierestä löytyy myös mm. SeAMK ja Sedu.
Asunto Oy Seinäjoen Kaappoo vuonna 2016 valmistunut 52 huoneiston hyvin hoidettu taloyhtiö, joka on omalla tontilla. Asuminen on leppoisaa ja huoletonta huoltoyhtiön hoitaessa kiinteistönhoidon. Lämmitysmuotona suosittu kaukolämpö ja ilmanvaihto koneellinen. Asunnon yhteydessä myydään autokatospaikka (AKA12) hintaan 8000 €. Asunto on vuokrattu toistaiseksi voimassa olevalla vuokrasopimuksella hintaan 650 € / kk. + AK-paikka 30 € / kk. (Yht. 680 € / kk.)
Soita ja sovi oma esittelyaikasi 010- 254 7110 tai opkoti.seinajoki@op.fi
Meillä kauppa käy ja asunnot vaihtavat omistajaa. OP Koti on jo 12. kerran Suomen luotetuin kiinteistönvälitysliike. OP Koti Etelä-Pohjanmaa, luotettavaa asuntokauppaa jo 60 vuotta, vuodesta 1966.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 604562
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Joupinmukka 8 A, 60320 SEINÄJOKI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h + k + ph + s + las.parveke
- Asuinpinta-ala
- 39,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 39,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2016
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 4/4
- Velaton hinta
- 144 000,00 €
- Myyntihinta
- 79 914,97 €
- Lainaosuus
- 64 085,03 €
- Neliöhinta
- 3 645,57 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 64 085,03 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 144,18 €/kk
- Rahoitusvastike
- 464,13 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 608,31 €/kk
Muut maksut
Vesimaksun perusteet: Lämmin vesi: 11,50 € / m3. Kylmä vesi: 5,10 € / m3. Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 607 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilit, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Materiaalit
Keittiö: Parketti / maali. Olohuone: Parketti / maali. Makuuhuone 1: Parketti / maali. Sauna: Laatta / paneeli. Kylpyhuone: Laatta / laatta. Eteinen: Parketti / maali.
- Asuinhuoneistoja
- 52
- Taloyhtiössä on
- Kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, väestösuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan
- Energialuokka
- C 2018
Tehdyt korjaukset
SUORITETUT HUOMATTAVAT MUUTOS- JA KUNNOSSAPITOTYÖT: 2024 10-vuotistarkastus, PTS laadinta, kuntoarvio 2024 Energiatodistuksien uusiminen 2022 IV:n puhdistus ja säätötyö 2017 Vierasautopaikkojen lisääminen 3 kpl 2017 Molok-astioiden laajennus poltettavan jätteen osalta
Tontti ja kaavoitus
- Tontin pinta-ala