Linikkalankatu 13 AT, Linikkala, Forssa

Velaton myyntihinta3 500 € Myyntihinta: 3 026 €
Käyttöönottovuosi1974
Pinta-ala
14 m2
autotalli

Myydään autotalli Linikkalankatu 13 talon pihalta.

Ota yhteyttä ja tule tutustumaan paikan päälle. Tero Rämö, 050 364 5126, tero.ramo@op.fi Kimmo Länsikylä, 044 584 0934, kimmo.lansikyla@op.fi Eetu Moberg, 050 917 5706, eetu.moberg@op.fi Hannu Pehkonen, 0500 611 424, hannu.pehkonen@op.fi

Kohdenumero
619380
Kohdetyyppi
Autotalli
Osoite
Linikkalankatu 13 AT, 30100 FORSSA
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
1
Huoneet
autotalli
Kokonaispinta-ala
14 m2
Käyttöönottovuosi
1974

Velaton hinta
3 500,00 €
Myyntihinta
3 026,28 €
Lainaosuus
473,72 €
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 473,72 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
18,80 €/kk
Rahoitusvastike
3,80 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
22,60 €/kk

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
15 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 15 € kuukaudessa

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Forssan Linikkalankatu 13
Isännöitsijä
Retta Isännöinti Oy, Forssa, Aaltonen Jukka P, 044 494 5611
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
32
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 8 kpl, sähköpistokepaikkoja 19 kpl

Lisätietoa energiatodistuksesta
Kohteelle ei lain mukaan tarvitse hankkia energiatodistusta

Tehdyt korjaukset

2025: Valokuituun liittyminen 2024: Piha-aidan uusiminen ja piha-alueen kunnostus. 2023: Parvekkeiden ja terassien lasitus ja parvekkeiden ja luhtikäytävien huoltokunnostus. 2021: Käyttövesiverkostosaneerauksen suunnittelu. Lämmöntuottomenetelmän uusinnan suunnittelu. 2016: Käyttöveden ja lattialämmityksen venttiilimoottori uusittu. 2015: Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö. Jätekatoksen rakentaminen taloussiiven yhteyteen. Ulkoseinien ja parvekkeiden puuosien huoltomaalaus. Taloussiiven ulko-ovien uusiminen. 2006: Ikkunat ja ovet uusittu. 2001: Käyttövesiputkisto uusittu.. Vesikatteen uusinta ja katon muutos harjakatoksi. Piharakenteiden uudistuksia, sadevesijärjestelmän uusiminen, pihavalaistuksen uusiminen, pihan asfaltointi, julkisivulaudoituksen uusiminen.