Sairaalanrinne 2 B, Sairaalarinne, Oulu
Valoisa ja muuttovalmis kolmio, joka sijaitsee vuonna 2023 valmistuneessa Asunto Oy Sairaalanrinteen Tohtorissa.
Tämä laadukkailla pintamateriaaleilla varustettu huoneisto tarjoaa nykyaikaisen modernin asumismukavuuden sekä valoisan tunnelman. Asunnossa on tyylikäs ja yhtenäinen olohuone-keittiöyhdistelmä, jonka suuret etelän puoleiset ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa tilaan. Olohuoneesta pääset suoraan koko huoneiston levyiselle lasitetulle parvekkeelle, jossa on tilaa rentoutua ja nauttia auringosta pitkälle syksyyn. Asunnon harmoninen vaalea värimaailma tarjoaa loistavan pohjan sisustukselle ja mahdollistaa kodin muokkaamisen juuri sinun makuusi. Keittiö on varusteltu laadukkain ja modernein kodinkonein sekä kaapistoin, joten ruoanlaitto ja arjen askareet hoituvat vaivattomasti. Huoneistossa on kaksi makuuhuonetta, joissa on runsaasti säilytystilaa vaatekaappien muodossa. Eteisessä on lisäksi liukuovikaapistot, jotka helpottavat arjen säilytysratkaisuja.
Huoneistokohtainen varasto löytyy alakerrasta. Oma sauna tarjoaa vielä täydelliset puitteet arjesta rentoutumiselle.
Sijainti on erinomainen. OYS sijaitsee lähietäisyydellä ja Oulun keskustaan on vain noin 3 kilometriä. Tämä on täydellinen koti sinulle, joka arvostat uutta ja huolettoman asumisen tarjoamaa helppoutta!
Otatahan yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi, tämä kaunis koti voi olla sinun uusi kotisi.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619144
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Sairaalanrinne 2 B, 90220 OULU
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, kt, s
- Asuinpinta-ala
- 61,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 61,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2023
- Kerros
- 4/12
- Vapautuminen
- 1.6.2026
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 219 000,00 €
- Myyntihinta
- 64 594,83 €
- Lainaosuus
- 154 405,17 €
- Neliöhinta
- 3 560,98 €/m²
- Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
- 52 544,13 €
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 154 405,17 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Valinnainen vuokratontti
- Onko osuus lunastettu
- Ei
- Tontin vuokravastike
- 196,19 €/kk
- Vuokratontin lunastusosuus
- 52 544,13 €
Lisätietoa tontin lunastuksesta
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 202,95 €/kk
- Rahoitusvastike
- 1 014,42 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 1 217,37 €/kk
Muut maksut
Vesimaksuennakko 18,00 €/hlö/kk, tasauslasku kulutuksen mukaan (kylmä vesi 4,10 €/m3, lämmin vesi 11,00 €/m3). 1.7.2026 alkaen hoitovastike 190,65 €/kk (3,10 €/m2). Ostaja vastaa kaupasta määräytyvästä varainsiirtoverosta sekä omistusoikeuden rekisteröinnistä aiheutuvasta kustannuksesta.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 923 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, erillisuuni, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone. Puustellin kalusteet
- Pesutilat
- Sauna, kylpyhuone, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Keittiö: Lattia vinyylilaminaatti, seinät maalattua. Olohuone: Lattia vinyylilaminaatti, seinät maalattua. Makuuhuone 1: Lattia vinyylilaminaatti, seinät maalattua. Makuuhuone 2: Lattia vinyylilaminaatti, seinät maalattua. Sauna: Lattia laattaa, seinät ja katto paneloitu. Kylpyhuone: Lattia ja seinåt laattaa, katto paneloitu. Eteinen: Lattia vinyylilaminaatti, seinät maalattua.
- Asuinhuoneistoja
- 99
- Energialuokka
- B 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- E-luku 76, viimeinen voimassaolopäivä 3.2.2033.
Tontti ja kaavoitus
- Tontin pinta-ala
- 3 781 m2
- Omistus
- Vuokrattu
- Tontin vuokra-aika
- Vuokrasopimus päättyy 13.5.2060