Puijonsarventie 46 A, Julkula, Kuopio
Luonnonläheinen kolmio Julkulassa
Tässä kodissa yhdistyvät ajaton estetiikka ja toimiva pohjaratkaisu. Miellyttävä värimaailma sekä tehokkaasti hyödynnetyt neliöt luovat valoisan ja harmonisen kokonaisuuden. Huoneiston pohja on selkeä ja arkea sujuvoittava.
Keittiössä on Topi-keittiön kalusteet, ja olohuone tarjoaa hyvin tilaa myös ruokailuryhmälle. Olohuone jatkuu suurelle lasitetulle parvekkeelle, joka toimii erinomaisena lisähuoneena keväästä pitkälle syksyyn. Rannan puolelle sijoittuva kulmahuoneiston ensimmäisen kerroksen lasitetulta parvekkeelta avautuu näkymät virkistysalueelle.
Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, oma sauna sekä tilava kylpyhuone. Arjen mukavuutta lisäävät kaksi erillistä wc:tä sekä miellyttävä lattialämmitys. Huoneiston yhteydessä on mahdollisuus lunastaa autolle katospaikka erillisenä osakkeena.
Vuonna 2017 valmistunut taloyhtiö tarjoaa huoletonta asumista vuosiksi eteenpäin. Peruskorjaustarpeita ei ole näköpiirissä, ja kiinteistön kunnosta huolehditaan säännöllisin huolto- ja kunnossapitotoimin.
Taloyhtiö sijaitsee rauhallisella ja suojaisalla tontilla Julkulan viehättävällä asuinalueella. Asukkaita hemmottelee yhteinen pihasauna, joka on varattavissa veloituksetta. Talon ja Kallaveden Välilahden rannan väliin jäävä virkistysalue tarjoaa avarat näkymät ja luonnonläheisen ympäristön.
Lyhyt etäisyys Kuopion keskustaan mahdollistaa sujuvan liikkumisen niin omalla autolla, bussilla kuin polkupyörälläkin. Julkulaan on vastikään avattu uusi ruokakauppa, ja arjen palvelut ovat hyvin saavutettavissa.
Hurmaava Julkula tarjoaa luonnonläheisen ja rauhallisen asuinympäristön kaikenikäisille. Alueella on erinomaiset ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet, kaksi uimarantaa sekä pienvenesatama. Päiväkoti, lähikauppa ja säännölliset bussiyhteydet keskustaan tekevät alueesta toimivan ja halutun asuinpaikan.
Kodin esittelyt ja myynti: Saija Miettinen 0500 279 441, saija.miettinen@op.fi
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618965
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Puijonsarventie 46 A, 70260 KUOPIO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, kt , s
- Asuinpinta-ala
- 67,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 67,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2017
- Kerros
- 1/5
- Hissi
- Kyllä
- Sauna
- Kyllä
- Parveke
- On, lasitettu
- Vapautuminen
- 1 kk
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 189 000,00 €
- Myyntihinta
- 82 724,06 €
- Lainaosuus
- 106 275,94 €
- Neliöhinta
- 2 800,00 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 106 275,94 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 270,00 €/kk
- Rahoitusvastike
- 824,32 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 1 094,32 €/kk
Muut maksut
Autopaikka 25,00 €/kk, yhtiön perimä TV-maksu 8,45 €/kk. Vesivastike 20€/hlö/kk. Asunnon yhteydessä myydän autokatos AK2 omilla osakkeilla hintaan 7000€. Autokatosvastike 25,60€/kk, 1.7 alkaen nousee 28,16€/kk. 1.7 alkaen hoitovastike nousee 4,40€/m2,
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 797 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi, pakastekaappi, erillisuuni, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. työtaso+laatikosto
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas (pilari, etäohjaus), kylpyhuone (+wc-istuin), erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Materiaalit
Sauna: Lattia laatta, seinät tervaleppäpaneeli, lauteet lämpökäsitelty haapa. Kylpyhuone: Laatoitettu. Wc: Laatoitettu. Asuinhuoneet: Lattia tammiparketti, seinät maali.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Kuopion Julkulan Rysä
- Isännöitsijä
- Kontu / Aku Lasaroff puh. 010 3414 477
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 33
- Autopaikat
- Autokatospaikkoja 21 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, lastenvaunuvarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys
- Energialuokka
- B 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- voimassa 27.7.2028
Tehdyt korjaukset