Kohteessa ensiesittely su 24.5. klo. 13:15 - 13:45 .

Vehkatie 17-21 C, Loutti, Järvenpää

Velaton myyntihinta140 000 € Myyntihinta: 136 262 €
Käyttöönottovuosi1987
Pinta-ala
48,5 m2
2h + kk + s

Keskustan läheisyydessä saunallinen kaksio, päätyasunto, rauhallisella Loutin alueella.

Siistikuntoinen koti, joka vapautuu nopeasti.

Pieni, mutta tehokas keittokomero, olohuoneessa isot ikkunat ja tilava makuuhuone, jossa lisäksi vaatehuone.

Etupihalla terassialue ja varasto.

Keskustan kauppoihin n. 700 m, juna-asemalle n. 1,3 km.

Tervetuloa tutustumaan tähän kotiin, soita Tarja 0405531774 tai laita viestiä tarja.pekkinen@op.fi

Kohdenumero
618719
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Vehkatie 17-21 C, 04400 JÄRVENPÄÄ
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h + kk + s
Asuinpinta-ala
48,5 m2
Kokonaispinta-ala
48,5 m2
Käyttöönottovuosi
1987
Yleiskunto
Tyydyttävä
Kerros
1/1

Velaton hinta
140 000,00 €
Myyntihinta
136 261,56 €
Lainaosuus
3 738,44 €
Neliöhinta
2 886,60 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 3 738,44 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
169,75 €/kk
Rahoitusvastike
53,33 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
223,08 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
13,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 13,00 €/hlö/kk, autopaikka 12,00 €/kk, yhtiön perimä TV-maksu 3,15 €/kk. Yhtiöllä on lainaa, joka on otettu kylpyhuoneiden saneeraushanketta varten. Lainaa ei ole vielä kohdistettu osakkeille. Ostaja vastaa myytävän huoneiston osalta myöhemmin jyvitettävästä lainaosuudesta ylimääräisen yhtiökokouksen 26.8.2025 tekemän päätöksen mukaisesti. Kyseessä on enintään 250 000 euron suuruinen laina, joka on otettu kylpyhuoneiden saneeraamista varten. Lainalla katetaan myös kolmen keskeneräisen kylpyhuoneen korjaustöiden loppuunsaattaminen. Vuotuinen sähkönkulutus on nykyisillä asukkailla (x henkilöä) ollut noin x kWh sisältäen lämmitys- ja taloussähkön. Sähkönkulutus on suuresti riippuvainen muun muassa lämmityskauden pituudesta ja keskilämpötilasta, asunnon sisälämpötilasta, perheen koosta, kulutustottumuksista sekä sähkölaitteiden kunnosta, iästä ja energiatehokkuudesta. Vesimaksut tasataan huoneistokohtaisten mittarilukemien mukaan kahdesti vuodessa sekä omistajan vaihtuessa. Hallituksella valtuudet 2 kuukauden ylimääräisen hoitovastikkeen- ja tai pääomavastikkeen keräämiseen mikäli taloudellinen tilanne sitä vaatii, ennen seuraavaa varsinaista yhtiökokousta.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
590 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 590 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, erillisuuni Candy, erillinen pieni uuni ja alla astianpesukone, induktioliesi taso, liesituuletin, astianpesukone erillisuunin alla pieni apk, kaapistot, kiinteät valaisimet.