Paraistentie 11 A, Ruskeasuo, Helsinki
Upea kolmio Ruskeasuolta Ruskeasuo on asuinalueena hyvästä syystä suosittu. Siellä yhdistyvät erinomaisesti rauhallinen sijainti, lähiluonto ja hyvät kulkuyhteydet. Nyt on ainutlaatuinen mahdollisuus hankkia hyväpohjainen ja moneen tarpeeseen soveltuva parvekkeellinen kolmio Paraistentieltä. Asunto on juuri remontoitu kattavasti. Kaikki huoneiston pinnat on uusittu ja keittiö ja kylpyhuone ovat molemmat kokeneet hyvällä maulla toteutetun täyden remontin.Aikakaudella tyypilliset iso lasitettu parveke ja tilava vaatehuone tuovat rutkasti lisää asumismukavuutta. Bonuksena voi lisätä sen, että tällä asunnolla on käytössään peräti kolme varastotilaa kellarikerroksessa. Taloyhtiössä on tehty isoja remontteja viime vuosina, mm linjasaneeraus ja siellä on siirrytty kustannustehokkaaseen maalämpöön. Myös taloyhtiön sauna on uusittu samassa yhteydessä. Tätä asuntoa kannattaa ehdottomasti tulla katsomaan paikan päälle, mikäli etsit muuttovalmista, viihtyisää ja toimivaa kotia yhdestä Helsingin mukavimmista ja rauhallisimmista asuinalueista. Tervetuloa asuntonäytölle Keskuspuiston naapuriin!
Esittelyt ja yhteydentot:
paulus.palomurto@op.fi p. 050 544 0598
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 617678
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Paraistentie 11 A, 00280 HELSINKI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3 h + k
- Asuinpinta-ala
- 70,2 m2
- Kokonaispinta-ala
- 70,2 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1966
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 2/3
- Vapautuminen
- Tarvittaessa hyvin nopeasti kauppakirjan allekirjoituksen jälkeen.
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 369 000,00 €
- Myyntihinta
- 264 668,75 €
- Lainaosuus
- 104 331,25 €
- Neliöhinta
- 5 256,41 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 104 331,25 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 399,62 €/kk
- Rahoitusvastike
- 551,20 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 950,82 €/kk
Muut maksut
Autopaikka 15,00 €/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 4,96 €/kk. Sähköauton latausmaksu 20 €/kk. Hallituksella valtuudet kerätä tai tarvittaessa jättää keräämättä enintään kahden kuukauden ylimääräinen hoitovastike.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 1 556 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Erillisuuni, liesitaso, induktioliesi, liesikupu, mikroaaltouuni, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, kellari
Materiaalit
Keittiö: parketti. Olohuone: parketti. Makuuhuone 1: vinyylikorkki. Makuuhuone 2: vinyylikorkki. Kylpyhuone: laatta. Eteinen: parketti.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto-Oy Paraistentie 11
- Isännöitsijä
- Hansa Isännöinti Oy, Juha Hytti
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 12
- Autopaikat
- Sähköpistokepaikkoja 7 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, mankeli, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, askarteluhuone, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan, talonetti DNA 10Mbit/s
- Ilmanvaihtojärjestelmä
- Koneellinen poistoilmanvaihtojärjestelmä
- Energialuokka
- D 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Viimeinen voimassaolopäivä 3.5.2033