Särkiniementie 20 A, Särkiniemi, Kuopio
Nyt myynnissä yksiö vuonna 2023 valmistuneesta Asunto Oy Särkiniemen Keijusta. Tämä asunto sijaitsee neljännessä asuinkerroksessa. Keittiötilassa on laadukkaat Topi-keittiöiden keittiökalusteet ja laadukkaat kodinkoneet astianpesukonetta unohtamatta. Kylpyhuoneessa on valkoiset seinälaatat ja tummat lattialaatat, jotka sointuvat kivasti yhteen. Asunto on varustettu huoneistokohtaisella lämmöntalteenotolla (LTO) ja vesikiertoisella lattialämmityksellä. LED-valaisimet ovat energiatehokkaita ja pitkäikäisiä verrattuna perinteisiin valaisimiin. Ikkunoissa ja parvekeovessa on valkoiset sälekaihtimet. Lasitettu parveke antaa lisätilaa aikaisesta keväästä pitkälle syksyyn, näkymä parvekkeelta on metsään päin.
Särkiniemessä on hyvät ulkoilumahdollisuudet ja -maisemat. Lähellä ja hyvien kulkuyhteyksien päässä ovat myös tori ja keskustan palvelut sekä monet oppilaitokset. Tämä kohde soveltuu mainiosti sijoitukseen, vuokrattu tällä hetkellä ja vuokrataso on 660€/kk.
Tervetuloa tutustumaan tähän asuntoon! Esittelyt ja lisätiedot: Justus Malinen OP Koti p.0505637925
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 615986
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Särkiniementie 20 A, 70700 KUOPIO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 1
- Huoneet
- 1h, kt
- Asuinpinta-ala
- 29,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 29,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2023
- Kerros
- 4/5
- Velaton hinta
- 119 000,00 €
- Myyntihinta
- 29 737,18 €
- Lainaosuus
- 89 262,82 €
- Neliöhinta
- 4 033,90 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 89 262,82 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 112,10 €/kk
- Rahoitusvastike
- 543,38 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 655,48 €/kk
Muut maksut
- Vesivastike-ennakko 15€/hlö/kk. - Yhtiölainan poismaksamisesta aiheutuvista mahdollisista kuluista vastaa ostaja.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 502 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, erillisuuni, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Kylpyhuone: laatoitettu. Lattia: laminaatti. Seinä: maali.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Särkiniemen Keiju
- Isännöitsijä
- Kontu Isännöinti Oy/Konsta Savolainen, konsta.savolainen@kontuoy.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 31
- Taloyhtiössä on
- Kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, pyöräkatos
- Energialuokka
- B 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Voimassa 26.5.2031.
Tehdyt korjaukset
Taloyhtiö valmistunut 2023 Takuukorjauksia 2023 Vuosikorjauksia 2024 Vuosikorjaukset jatkuneet 2025
Tontti ja kaavoitus
- Tontin pinta-ala
- 6 456 m2
- Omistus
- Oma
- Kaavoitus
- Asemakaava. Kuopion kaupunki
Asuntolaina –
Avain unelmiesi kotiin
Tutustu OP:n asuntolainaanHanki kotisi