Laturinkuja 2 as, Kuloinen, Raisio

Velaton myyntihinta168 000 € Myyntihinta: 152 463 €
Käyttöönottovuosi1988
Pinta-ala
62,5 m2
2 h + k + wc + s + ph + vh

Rauhallinen ja lämminhenkinen koti odottaa uutta asukastaan tässä 62,5 neliön asunnossa Asunto Oy Pasalanpisteessä. Tämän kodin tunnelma syntyy selkeistä pinnoista, toimivasta pohjaratkaisusta ja länteen avautuvista ikkunoista, jotka täyttävät tilan lempeällä iltavalolla.

Täällä arki saa rauhoittua omalle terassille ja pienelle pihalle, jossa voi hengähtää, nauttia vuodenajoista ja viettää hetkiä omassa rauhassa. Tilava olohuone kutsuu yhteisiin hetkiin ja erillinen makuuhuone tarjoaa oman suojaisan paikan levolle.

Vuonna 2020 uudistettu keittiö tarjoaa kauniit ja käytännölliset puitteet ruoanlaittoon ja yhdessäoloon. Kylpyhuone ja sauna jatkavat kodin harmonista ilmettä nykyaikaisilla pinnoillaan, ja erillinen wc tuo arkeen sujuvuutta. Säilytystilaa löytyy vaatehuoneesta sekä ulkovarastosta, joten kaikelle on oma paikkansa.

Alue on rauhallinen ja viihtyisä, ja pienessä taloyhtiössä asuminen tuntuu yhteisölliseltä ja kodikkaalta. Läheltä löytyvät arjen tärkeät palvelut sekä sujuvat liikenneyhteydet, jotka tekevät elämästä helppoa.

Taloyhtiössä on pidetty hyvää huolta rakennuksesta. Vesikatto on uusittu vuonna 2022 ja sähköpatterit on vaihdettu vuosina 2018 ja 2019. Ilmanvaihtoa on huollettu säännöllisesti. Yhtiö sijaitsee omalla tontilla.

Lisätiedot ja esittelyt Esittelyt ja lisätiedot: Markku oksanen puh. 040 8365 843 tai markku.oksanen@op.fi Autan mielelläni sinua myös nykyisen kotisi myynnissä.

Kohdenumero
615354
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Laturinkuja 2 as, 21280 RAISIO
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2 h + k + wc + s + ph + vh
Asuinpinta-ala
62,5 m2
Kokonaispinta-ala
62,5 m2
Käyttöönottovuosi
1988
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1/-

Velaton hinta
168 000,00 €
Myyntihinta
152 462,50 €
Lainaosuus
15 537,50 €
Neliöhinta
2 688,00 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 15 537,50 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
168,75 €/kk
Rahoitusvastike
143,75 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
312,50 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
17,70 €/kk/henkilö

Vesimaksu 17,70 €/hlö/kk, sähkölämmitys 9000 kWh/v, 150,00 €/kk. Muu asuinkustannus: Sisätilalämmitysmaksu 10,00 €/v laskutetaan tammikuussa. Vastikeperusteena osakkeiden lukumäärä. Kokonaissähkönkulutuskustannus n. 150 euroa/kk on viimeisen 12 kk:n keskimääräinen kustannus, sisältäen sähköenergiamaksut perusmaksuineen ja sähkönsiirtomaksut perusmaksuineen sekä sähköveron. Vuotuinen sähkönkulutus on nykyisillä asukkailla (1 henkilöä) 12 kk:n aikana ollut noin 9000 kWh sisältäen lämmitys- ja taloussähkön. Sähkönkulutus on suuresti riippuvainen muun muassa lämmityskauden pituudesta ja keskilämpötilasta, asunnon sisälämpötilasta, perheen koosta, kulutustottumuksista sekä sähkölaitteiden kunnosta, iästä ja energiatehokkuudesta.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
708 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 708 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, erillisuuni, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit wc, kph, kaapit korkea kaappi, allaskaappi kph, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: Laminaatti / maali ja tapetti. Olohuone: laminaatti / maali. Makuuhuone 1: laminaatti / maali. Sauna: laatta ja paneeli. Kylpyhuone: laatta / kaakelii. Eteinen: laminaatti / maali. Wc: laatta / vinyylitapetti.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Pasalanpiste