Puolukkatie 9-11 E, Eskolanpelto, Tyrnävä

Velaton myyntihinta69 000 € Myyntihinta: 69 000 €
Käyttöönottovuosi2008
Pinta-ala
53 m2
2h + k + s

Erittäin siisti ja sievä saunallinen kaksio, jossa olohuone jatkuu suurelle, katetulle ja lasitetulle terassille metsän suuntaan. Rauhallinen pihapiiri, yhteinen grillikota ja oma autokatospaikka.

Tässä kodissa arki on mutkatonta ja tunnelmallista. Olohuonetta hallitsee kaunis varaava takka, joka tuo sekä lämpöä että viihtyisyyttä. Keittiö on omana valoisana tilanaan, jossa ruoanlaitto sujuu käytännöllisessä ympäristössä selkeästi jäsenneltyjen työskentely- ja säilytystilojen ansiosta. Makuuhuoneessa on hyvin tilaa vaatesäilytykselle, ja suurempia tavaroita varten on oma ulkovarasto. Takapihan suuntaan avautuva, katettu ja lasitettu terassi on kuin lisähuone keväästä pitkälle syksyyn, ja etu- sekä takapiha tarjoavat tilaa oleskeluun eri vuorokaudenaikoina.

Huoneiston sähkölämmitystä tukee varaava takka, ja lämpimän veden tuottaa oma lämminvesivaraaja. Rakennus on valmistunut vuonna 2008, ja yhtiöllä on oma tontti. Huolitellusta pihapiiristä löytyy asukkaiden käytössä oleva grillikota sekä huoneistokohtaiset varastot ja autokatokset.

Pieni, viihtyisä yhtiö sijaitsee rauhallisella alueella, jossa piha-alue avautuu metsäisiin näkymiin ja ulkona on tilaa oleskella kaikessa rauhassa. Liikkuminen on helppoa, ja autolla pääset Ouluun noin puolessa tunnissa, mikä tekee paikasta houkuttelevan myös työmatkalaiselle. Peruspalvelut ovat kohtuullisen matkan päässä, ja ympäristö tarjoaa hyvät mahdollisuudet ulkoiluun ja luonnosta nauttimiseen suoraan kotiovelta.

Varaa oma esittelyaikasi välittäjältä ja tule kokemaan paikan päälle, miten tämä huolellisesti pidetty kaksio voisi sopia juuri sinun arkeesi.

Kohdenumero
620004
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Puolukkatie 9-11 E, 91950 TEMMES
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h + k + s
Asuinpinta-ala
53 m2
Kokonaispinta-ala
53 m2
Käyttöönottovuosi
2008
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1/1

Velaton hinta
69 000,00 €
Myyntihinta
69 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
1 301,89 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
116,60 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
116,60 €/kk

Muut maksut

Sähkölämmitys 120,00 €/kk. Vesiennakko 20 €/hlö/kk. Vesitasaus tilikauden päättyessä. Hallitukselle annettu valtuudet tarvittaessa määrätä ylimääräinen vastike. Ostaja vastaa varainsiirtoverosta ja omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
291 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 291 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: Lattia: laminaaatti. Seinä: maalipinta. Katto: mdf-paneeli. Pöytätasojen materiaali: Laminaattitasot ja metalliallas. Olohuone: Lattia: laminaaatti. Seinä: maalipinta. Katto: mdf-paneeli. Makuuhuone 1: Lattia: laminaaatti. Seinä: maalipinta. Katto: mdf-paneeli. Sauna: Lattia: laatta. Seinä ja katto: paneeli. Kylpyhuone: Lattia: laatta. Seinä: laatta. Katto: paneeli. Eteinen: Lattia: laatta. Seinä: maalipinta. Katto: mdf-paneeli.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
As. Oy Temmeksen Puolukkatie 9-11, Tyrnävä
Isännöitsijä
Rantsilan Tilitoimisto Oy
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö, osakkaat
Asuinhuoneistoja
6

Ilmanvaihtojärjestelmä
Koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihtojärjestelmä lämmöntalteenotolla