Ratamestarinkatu 25 B, Kapernaumi, Seinäjoki

Velaton myyntihinta164 000 € Myyntihinta: 160 106 €
Käyttöönottovuosi1991
Pinta-ala
83 m2
3h + k + ph + s + vh + wc + terassi + parveke

Myyntiin kodikas, saunallinen rivitaloasunto huippusijainnilla päättyvän kadun päässä.

Tämä 83 m²:n koti soveltuu monenlaiseen asumiseen toimivan pohjaratkaisunsa ansiosta. Säilytystilaa on mukavasti, ja avarat tilat luovat kodikkaan ilmeen. Asunnon pintoja on uusittu laajasti vuosien saatossa, ja kokonaisuus on varsin toimiva. Kesähelteillä mukavuutta tuo ilmalämpöpumppu, joka avustaa myös lämmityksessä.

Vuonna 1991 valmistunut Asunto Oy Seinäjoen Tapionlehto on hyvin hoidettu, kahdeksan asunnon taloyhtiö, jossa asuminen on vaivatonta huoltoyhtiön hoitaessa kiinteistönhoidon. Tontti on suojaisa ja yhtiön oma.

Sijainti on erinomainen: monipuoliset palvelut löytyvät lähettyviltä, ja keskustaan ajelee näppärästi muutamassa minuutissa. Huoneistolle kuuluu erinomaisena lisänä autokatospaikka sekä huoneistokohtainen varastotila.

Asunto vapautuu ostajalle sopimuksen mukaan. Tervetuloa ihastumaan tähän laadukkaaseen kotiin huippusijainnilla.

Ota yhteyttä ja kysy lisätietoja, 010 254 7110 tai opkoti.seinajoki@op.fi!

Meillä kauppa käy ja asunnot vaihtavat omistajaa. OP Koti on jo 12. kerran Suomen luotetuin kiinteistönvälitysliike. OP Koti Etelä-Pohjanmaa, luotettavaa asuntokauppaa jo 60 vuotta, vuodesta 1966.

Kohdenumero
619805
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Ratamestarinkatu 25 B, 60100 SEINÄJOKI
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
3
Huoneet
3h + k + ph + s + vh + wc + terassi + parveke
Asuinpinta-ala
83 m2
Kokonaispinta-ala
83 m2
Käyttöönottovuosi
1991
Kerros
1-2/2

Velaton hinta
164 000,00 €
Myyntihinta
160 105,66 €
Lainaosuus
3 894,34 €
Neliöhinta
1 975,90 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 3 894,34 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
249,00 €/kk
Rahoitusvastike
103,75 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
352,75 €/kk

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
691 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 691 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappi, pakastekaappi, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: Parketti / maali. Olohuone: Parketti / maali. Makuuhuone 1: Parketti / tapetti. Makuuhuone 2: Parketti / tapetti. Sauna: Laatta / paneeli. Kylpyhuone: Laatta / laatta. Eteinen: Laatta / maali. Wc: Laatta / laatta.

Asuinhuoneistoja
8
Autopaikat
Autokatospaikkoja 8 kpl
Taloyhtiössä on
Kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, pyöräkatos

Rakennuksen tiedot

Rakennusmateriaali
Muu
Kattotyyppi
Harja
Kattomateriaali
Muu. Uusittu vuonna 2021.
Lämmitysjärjestelmä
Sähkö
Lämmönjakojärjestelmä
Sähköpatterilämmitys
Ilmanvaihtojärjestelmä
Koneellinen
Energialuokka
E 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta
Energiatodistuksen viimeinen voimassaolopäivä 13.2.2033

Tehdyt korjaukset

2025: Palovaroittimet uusittu 2024: A talon puuosien maalaus 2022: IV kanavien puhdistus ja haitariputket vaihdettu pois, 2021: Asuinrakennusten katot ja rännit uusittu, autokatosten rännit uusittu 2020: Kuntoarvio 2018: Olohuoneen ikkunaelementti uusittu A3 2017: B-talon ulkopuolisia maalauksia 2015: Autokatos maalattu 2014: A talon väliaitoja uusittu 2010: IV-kanavien puhdistus 2009: Piha Asfaltoitu 2001: A talon puuosat maalattu, autokatos maalattu 1999: B talon puuosat maalattu. Asunnon remontit: 2022: Ilmalämpöpumpun asennus viilennystä ja lämmitystä varten. 2017: Terassin laajennus + lasikate. N. 2013: Lämminvesivaraaja uusittu. 2012: Kylpyhuone ja sauna uusittu asianmukaisesti. Keittiön kaapistojen ovet uusittu. Pintaremonttia tehty vuosien saatossa tarpeen mukaan.