Pöllökuja 4 A 4, Metsäkylä, Ylöjärvi
Vapatumassa rivitalonelikko Ylöjärvellä. Hyväkuntoinen koti tarjoaa turvallisen pihapiirin lasten leikkeihin. Vuonna 2008 rakennetussa kodissa on toimiva pohjaratkaisu. Tilat jakautuvat kahteen kerrokseen. Alhaalta löytyy keittiö, avaralla ruokailutilalla sekä tilava olohuone josta kulku isolle terassille. Yläkerrassa on tilavat makuuhuoneet, sekä erillinen kirjastoaula. Sauna ja kylpyhuone on sijoitettu myös yläkertaan. Päämakuuhuoneesta on kulku parvekkeelle.
Tervetuloa tutustumaan tähän ihastuttavaan omatonttiseen kotiin!
Virpi Sini Kiinteistönvälittäjä LKV, YKV 040 740 6047 virpi.sini@op.fi
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619749
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Pöllökuja 4 A 4, 39160 JULKUJÄRVI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 4
- Huoneet
- 4h, k, s, kirjasto
- Asuinpinta-ala
- 99,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 99,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2008
- Kerros
- 1/2
- Velaton hinta
- 219 000,00 €
- Myyntihinta
- 219 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 2 201,01 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 258,70 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 258,70 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 18,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 18,00 €/hlö/kk, autopaikka 10,00 €/kk, sähkölämmitys 15000 kWh/v, . Hoitovastikkeen määräytymisperusteena käytetään huoneiston neliömäärää. Rahoitusvastikkeen määräytymisperusteena käytetään huoneistoon oikeuttavien osakkeiden lukumäärää. Vesimaksun peruste: Ennakko ja tasaus huoneistokohtaisen kulutuksen mukaan. Vastikkeet ja käyttökorvaukset 1.7.2026 alkaen: Hoitovastike 298,50 €/kk Vesimaksu 18,00 €/hlö/kk Autopaikka 10,00 €/kk Yhtiökokous päätti myöntää hallitukselle oikeuden kerätä kaksi ylimääräistä vastike-erää taloustilanteen niin vaatiessa.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 923 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi v.2021, pakastekaappi v.2021, keraaminenliesi v.2019, astianpesukone v.2022, liesituuletin hormiin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna sähkökiuas, ikkuna. Kylpyhuoneessa suihku, pesukoneliitäntä, wc-istuin, peilikaappi, kaapistot, allaskaappi, lattialämmitys. Erillinen wc: peilit, allaskaappi, kiinteät valaisimet, lattialämmitys. Silikonit uusittu taloyhtiön puolesta
- Säilytystilat
- Ulkovarasto, kaapistot
Materiaalit
Keittiö: tammilautaparketti, lasikuitutapetti. Olohuone: tammilautaparketti, lasikuitutapetti/ maali. Makuuhuone 1: tammilautaparketti, maali. Makuuhuone 2: tammilautaparketti, maali. Makuuhuone 3: tammilautaparketti, maali. Sauna: paneli, laatta. Kylpyhuone: laatta, laatta. Kirjasto/aula: tammilautaparketti, lasikuitutapetti. Tuulikaappi: laatta. Ruokailutila: tammilautaparketti, lasikuitutapetti.