Kiilletie 4 C, Hyllykallio, Seinäjoki
Tilava ja viihtyisä saunallinen rivitalokaksio kaukolämpöyhtiöstä erinomaisella sijainnilla Hyllykalliolla! Kaikki arjen palvelut löytyvät läheltä - Prisma on vain noin 600 metrin päässä ja kuntoradalle pääset hetkessä ulkoilemaan.
Asunnossa on toimiva ja käytännöllinen pohjaratkaisu, joka tekee arjesta sujuvaa. Olohuoneesta on käynti suojaisalle takapihan terassille, jossa voit nauttia omasta rauhasta. Kylpyhuone on tyylikkäästi saneerattu vuonna 2024, ja asunnon pintoja on uudistettu vuonna 2019. Huoneiston välittömässä läheisyydessä sijaitsee lisäksi varasto. Kokonaisuuden kruunaa asunnolle kuuluva autokatospaikka.
Lisätiedot ja esittelyt: Katariina Sarvikas / P. 050 477 0650 / katariina.sarvikas@op.fi Meillä kauppa käy ja asunnot vaihtavat omistajaa. OP Koti on jo 12. kerran Suomen luotetuin kiinteistönvälitysliike. OP Koti Etelä-Pohjanmaa, luotettavaa asuntokauppaa jo 60 vuotta, vuodesta 1966.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619587
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Kiilletie 4 C, 60510 HYLLYKALLIO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h + k + s + autokatospaikka
- Asuinpinta-ala
- 62 m2
- Kokonaispinta-ala
- 62 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1990
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 1/1
- Velaton hinta
- 117 000,00 €
- Myyntihinta
- 104 812,81 €
- Lainaosuus
- 12 187,19 €
- Neliöhinta
- 1 887,10 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 12 187,19 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 198,40 €/kk
- Rahoitusvastike
- 152,52 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 350,92 €/kk
Muut maksut
Kylmä vesi 5,6 € /m3 ja lämmin vesi 15,00 € / m3. Pääomavastikelaina 3 on pesuhuoneremonttilaina, jäljellä 11429,75 /31.5.2026 Pääomavastikelaina 4 kuivatusjärjestelmäremonttilaina, jäljellä 757,44€ /31.5.2026 Lainaosuudet ovat maksettavissa ilman pankin veloittamaa kulua.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 493 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, peilikaappi, allaskaappi, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, ulkovarasto
Materiaalit
Olohuone: Vinyylilankku/tapetti. Makuuhuone 1: vinyylilankku/tapetti/maali. Sauna: laatta/paneeli. Kylpyhuone: laatta/laatta. Eteinen: laatta/lasikuitutapetti.
- Asuinhuoneistoja
- 24
- Autopaikat
- Autokatospaikkoja 24 kpl, piha-autopaikkoja 8 kpl
- Taloyhtiössä on
- Yhteisantennijärjestelmä, mahdollisuus autopaikkaan
- Energialuokka
- C 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Energiatodistus voimanna 1.1.2030 asti.
Tehdyt korjaukset
2025: Palovaroittimien asennus (43kpl), Iv-Puhdistus ja Säätö, A-, B-, C-, D- ja E-talon yläpohjan lisäeristys 2024: Huoneistojen A2, C2, C3, E1, E2, E6 ja E7 pesuhuoneremontti, Kuivatusjärjestelmän parannus C-talon välipohjan lisäeristys 2022: Väliaitojen maalaus ja korjaus 2020: Sadevesijärjestelmien parannusta 2019: Huoneistojen ulko-ovien ja terassinovien uusiminen (Kaskipuu) Lukitusjärjestelmän ajanmukaistus Abloy Sento-avainjärjestelmälle 2018: Tiilikatteiden puhdistus ja biocomp-käsittely Vuosittaiset huoltomaalaukset ja räystäiden sekä rännien korjauksia 2017: Autokatoksen etelänpäätyihin laudoituksen uusiminen 2016: Autokatoksen sähkönsyöttöjohto uusittiin 2015: Ilmastointikanavien puhdistus Rakennuksien vuosihuoltomaalausta 2014: Asuntojen väliset aidat kunnostettu ja maalattu, KTV-liittymä suljettu ja rakennettu yhteisantenni 2011: Lämmönvaihtimet uusittu lämmönjakohuoneeseen 2010: Uusittu lämmitysputkisto D- ja E-taloihin 2008: Rakennettu jätekatos. Asunnon remontit: 2024 Kylpyhuoneen saneeraus 2019 Huoneiston pintaremontti, vinyylilankun asennus lattiaan ja kattoon mdf-paneeli. Makuuhuoneen kaapiston lisäys.