Aurinkokatu 8 A, Keinusaari, Hämeenlinna
Huippupaikalla huippumaisemilla varustettu toimiva yksiö, jossa iso lasitettu parveke Vanajavesimaisemilla. Vuokralainen juuri vaihtumassa, joten muuta itse tai ota itsellesi mieleinen vuokralainen. Hintaan sisältyy autopaikkaosake sähköpistokkeella. Sovi oma esittelyaikasi.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619570
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Aurinkokatu 8 A, 13200 HÄMEENLINNA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 1
- Huoneet
- tupakeittiö kph, lasitettu parveke
- Asuinpinta-ala
- 26 m2
- Kokonaispinta-ala
- 26 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2018
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 3/7
- Hissi
- Kyllä
- Sauna
- Ei
- Parveke
- On, lasitettu
- Ikkunat ja näköalat
- maisemaa yhtiön sisäpihalle ja Vanajavesikin pilkottaa, avara maisema länteen
- Vapautuminen
- xxx
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 99 500,00 €
- Myyntihinta
- 47 095,18 €
- Lainaosuus
- 52 404,82 €
- Neliöhinta
- 3 826,92 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 52 404,82 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 176,80 €/kk
- Rahoitusvastike
- 424,00 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 600,80 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 20,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk, saunamaksu 20,00 €/kk, autopaikka 30,00 €/kk. Kylmävesi 5,00€/m3, lämminvesimaksu 10,50€/m3. Sähköt kulutuksen mukaan. Vesimaksu on ennakkomaksu. Tasaus mittariluennan mukaan.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 419 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, erillisuuni, keraaminen liesi liesitaso, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Keittiö: lattiat laminaattia. Olohuone: lattiat laminaattia. Kylpyhuone: pesutilat täysin kaakeloitu. Eteinen: lattiat laminaattia.
- Asuinhuoneistoja
- 79
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 11 kpl, sähköpistokepaikkoja 20 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan
- Lunastuspykälä
- Lunastusoikeus on osakkailla. lunastusoikeus osakkailla autopaikkaosakkeisiin
- Energialuokka
- C 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta