Temppelikatu 5 As, Turvala, Kotka
Remontoitava kerrostalokolmio Turvalassa. Kylpyhuone remontoitu putkiremontin yhteydessä. Hissitalon neljännen kerroksen asunto. Kauppa ja ala-aste lähellä. Esittelyt sopimuksesta.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619560
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Temppelikatu 5 As, 48700 KOTKA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, kk, p
- Asuinpinta-ala
- 59 m2
- Kokonaispinta-ala
- 59 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1958
- Yleiskunto
- Välttävä
- Kerros
- 4/5
- Velaton hinta
- 28 000,00 €
- Myyntihinta
- 11 030,51 €
- Lainaosuus
- 16 969,49 €
- Neliöhinta
- 474,58 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 16 969,49 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 277,55 €/kk
- Rahoitusvastike
- 196,42 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 473,97 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 24,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 24,00 €/hlö/kk, saunamaksu 10,00 €/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 118 € kuukaudessa
Varustus
- Säilytystilat
- Kellari, vintti
Materiaalit
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Karhulan Temppelikatu 5
- Isännöitsijä
- Kotkan Talokeskus/Henna Harjula
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 30
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 5 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, vinttikomerot, kellarikomerot, kaapeli-TV
- Energialuokka
- E 2018
Tehdyt korjaukset
Käyttövesijärjestelmä uusittu 1993, ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen 1998, katos pääsisäänkäynnille 2004, viemärijärjestelmän kuntoarvion laadinta, suunnitelman laatiminen putkiston uusimiseksi 2009, pohja- ja tonttiviemärin uusiminen, saunaosaston perusparannus, osittainen pinta- ja sadevesiviemäröinti 2010, pesukoneen uusinta 2011, kaukolämpöliitos ja vesikaton kunnostaminen 2012, linjasaneeraus sähköjohtoineen, asuntojen kylpyhuoneiden kunnostaminen, lukitusjärjestelmän uusiminen Abloy Sento 2014, huoneisto-ovien postiluukkujen uusiminen, ilmanvaihtohormien uusiminen 2015, etelän puolen julkisivun ja siihen liittyvien (5) parvekkeiden peruskorjaus 2016, pesukoneen uusinta 2022.