Särkiniementie 19 B, Särkiniemi, Kuopio
Ihastuttava rivitalokoti upeissa Kallaveden rantamaisemien läheisyydessä. Tässä avarassa kodissa on käytännöllinen pohjaratkaisu ja ihanat isot ikkunat, jotka tuovat kauniisti luonnonvaloa kotiin. Huoneistossa on hyväkuntoiset pinnat ja ihanaa 70 -luvun henkeä joissakin sisustusratkaisuissa. Olohuone ja keittiö ovat ajanmukaisesti vierekkäin ja yhteydessä toisiinsa. Yläkerrassa on myös kolme makuuhuonetta, lasitettu parveke ja wc. Alakerrassa on isohko takkahuone, jota voi käyttää vaikka perheen ns. arkiolohuoneena. Tämä koti sopiikin mainiosti lapsiperheelle. Lisäksi alhaalla on kylpytilat, wc ja iso varasto. Yläkerrasta on käynti takapihalle jossa lasten on kiva leikkiä tai perheenä grillailla kesäiltana. Uimarantaan on vain 100 metriä kävelytietä pitkin. Autolle löytyy säilytykseen talli omilla osakkeilla joka on mahdollista ostaa. Upeat ulkoilumaastot ympäröivät tätä kotia; talvisin hiihtoladut ja kesäisin lenkkipolut ovat aivan vierellä. Alueen palvelut ovat kattavat; Ruokakauppa, päiväkoti ja ala-aste löytyvät täältä. Rauhalahti hotelleineen, kesäteattereineen ja ratsastustalleineen on ihana lisä noin kilometrin päässä. Hermanin kauppakeskus, yliopisto ja Savonian koulukeskittymä kaikki ovat pyöräilymatkan päässä. Keskustaan on matkaa vain noin 3 kilometriä. Tervetuloa ihastumaan tähän kotiin!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619540
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Särkiniementie 19 B, 70700 KUOPIO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 4
- Huoneet
- 4h, k, th, s
- Asuinpinta-ala
- 196 m2
- Kokonaispinta-ala
- 196 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1969
- Kerros
- 1-2/2
- Velaton hinta
- 209 000,00 €
- Myyntihinta
- 202 485,27 €
- Lainaosuus
- 6 514,73 €
- Neliöhinta
- 1 066,33 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 6 514,73 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 921,20 €/kk
- Rahoitusvastike
- 227,36 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 1 148,56 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 34,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 34,00 €/hlö/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 881 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi uusittu -23, pakastekaappi uusittu-23, erillisuuni uusittu-23, induktioliesi, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone uusittu-23, kaapistot uusittu-2007, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc 2kpl, yläkerran wc:ssä myös suihku, suihku 2 kpl, suihkuseinä, poreallas, peilit, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä kodinhoitohuoneessa, lattialämmitys sähköllä toimivat, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, alakerrassa lämmin varasto
Materiaalit
Sauna: Seinät: tervaleppä, lattia: kaakeli. Kylpyhuone: Seinät: kaakeli, lattia: kaakeli. Eteinen: Seinät: maali, lattia:laatta. Seinäpinnat: maali/tapetti: Lattiat; parketti, laminaatti.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Särkiniemen Rivitalot
- Isännöitsijä
- Oiva Isännöinti Kuopio Oy, Jari Rytkönen, +358504084555
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 26
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 6 kpl, autokatospaikkoja 20 kpl
- Taloyhtiössä on
- Pyörävarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys
- Energialuokka
- D 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Voimassa 16.05.2033 asti.