Kalmarinkatu 1 A, Keskusta, Savonlinna
Heti vapaa hissitalon 1. asuinkerroksen siistikuntoinen huoneisto. Hyvä ja toimiva pohjaratkaisu, olohuoneen yhteydessä on keittokomero ja olohuoneesta on käynti lasitetulle parvekkeelle. Pesuhuone on laatoitettu lvis remontin yhteydessä 2015. Taloyhtiössä tehty mm. ikkuna ja parvekeovet uusittu 2003, hissin jälkiasennus 2008, LVIS remontti 2015. Keskustan palvelut lähellä, mutta rauhallinen sijainti. Sopii mainiosti omaan käyttöön tai sijoittajalle. Tutustu !
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619504
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Kalmarinkatu 1 A, 57130 SAVONLINNA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, kk
- Asuinpinta-ala
- 47 m2
- Kokonaispinta-ala
- 47 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1966
- Kerros
- 1/3
- Velaton hinta
- 52 500,00 €
- Myyntihinta
- 52 500,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 1 117,02 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 226,20 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 226,20 €/kk
Muut maksut
Yhtiön perimä TV-maksu 6,90 €/kk. Hoitovastike 1.6. alkaen 0,70€/osake. Vesimaksuennakko 31.5 asti 22€/hlö/kk ja 1.6. alkaen 23€/hlö/kk. Sähkömaksuennakko 20€ Saunamaksu 31.5. saakka 16€/vuoro/kk ja 1.6. alkaen 17€/vuoro/kk. Autopaikkamaksu 31.5. saakka 8€/kk ja 1.6. alkaen 9€/kk. Varaston vuokra 80€/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 221 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin ns. jenkkikaappi, sähköliesi, liesikupu, kaapistot vaaleat, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone jossa wc, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone
Materiaalit
Keittiö: maalia seinissä, laminaatti lattiassa. Olohuone: maalia seinissä, laminaatti lattiassa. Makuuhuone 1: maalia seinissä, laminaatti lattiassa. Kylpyhuone: laatoitettu.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Kalmarinkatu 1
- Isännöitsijä
- Savonlinnan Isännöintikeskus, Jukka Vasara, 0445966110
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 13
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 6 kpl, piha-autopaikkoja 1 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, kylmäsäilytystilat, kellarikomerot