Sibeliuksenkatu 13 A, Keskusta, Hämeenlinna
Keskustan hyvässä hissitalossa saunallinen täysin remontoitu huoneisto. Läpitalon huoneisto. Huoneistoon tehty sauna ja kaikki pinnat ja kalusteet/koneet uusittu. Heti muuttovalmis paketti. Taloyhtiössä kaikki isot remontit tehty. Tähän ihastut varmasti. Sovitaan näytöstä.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619478
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Sibeliuksenkatu 13 A, 13100 HÄMEENLINNA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 4
- Huoneet
- 3h, keittiö, sauna, psh, lasitettu parveke
- Asuinpinta-ala
- 86 m2
- Kokonaispinta-ala
- 86 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1963
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 3/5
- Hissi
- Kyllä
- Sauna
- Kyllä
- Parveke
- On, lasitettu
- Ikkunat ja näköalat
- läpitalon huoneisto. Maisemaa yhtiön sisäpihalle ja Sibeliuksenkadulle.
- Vapautuminen
- Sopimuksen mukaan
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 195 000,00 €
- Myyntihinta
- 163 558,73 €
- Lainaosuus
- 31 441,27 €
- Neliöhinta
- 2 267,44 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 31 441,27 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 387,00 €/kk
- Rahoitusvastike
- 219,73 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 606,73 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 29,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 29,00 €/hlö/kk, saunamaksu 15,00 €/kk, autopaikka 20,00 €/kk. sähköt kulutuksen mukaan
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 822 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin side by side, jäävesi, jäämurska ja jääpalakone, erillisuuni, induktioliesi induktiotaso liesituulettimella, mikroaaltouuni, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys pesuhuoneessa, sähköinen, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Keittiö: vinyylilankku. Olohuone: vinyylilankku. Makuuhuone 1: vinyylilankku. Makuuhuone 2: vinyylilankku. Sauna: lattiassa kaakelit. Kylpyhuone: pesutilat täysin kaakeloitu. Eteinen: vinyylilankku.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Sibeliuksenkatu 13
- Isännöitsijä
- Isännöinti Kuvaja Oy / Mike Leinonen
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 31
- Autopaikat
- Piha-autopaikkoja 16 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, kaapeli-TV
- Energialuokka
- D 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Energiatodistus voimassa 15.11.2033 saakka.
Tehdyt korjaukset