Raudoittajanpolku 1 B, Nastola, Lahti
.Tilava ja valoisa 3h,k,s,lasit.p 75 m2, joka sijaitsee Nastolan parhaalla paikalla, monipuolisten palveluiden äärellä mm. koulu, päiväkoti, kaupat. Tässä kodissa yhdistyvät hyvä sijainti ja toimiva pohjaratkaisu. Asunnossa on tilavat huoneet ja keittiö on varustettu nykyaikaisilla kodinkoneilla. Omassa saunassa voit rentoutua rankan työpäivän jälkeen. Tervetuloa tutustumaan paikanpäälle.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619386
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Raudoittajanpolku 1 B, 15550 NASTOLA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h + k + s
- Asuinpinta-ala
- 75 m2
- Kokonaispinta-ala
- 75 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1991
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 2-3/3
- Velaton hinta
- 75 000,00 €
- Myyntihinta
- 70 603,18 €
- Lainaosuus
- 4 396,82 €
- Neliöhinta
- 1 000,00 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 4 396,82 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 348,75 €/kk
- Rahoitusvastike
- 85,25 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 434,00 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 33,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 33,00 €/hlö/kk, autopaikka 15,00 €/kk, yhtiön perimä TV-maksu 6,90 €/kk. Vesimaksu on ennakko. Veden tasaus Kylmä vesi: 5,20€/m3, Lämmin vesi: 11,00€/m3.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 316 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi täys korkea, pakastekaappi täys korkea, erillisuuni, liesitaso, induktioliesi, liesituuletin Aktiivihiili, mikroaaltouuni, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit wc ja kph, allaskaappi wc ja kph, pesukoneliitäntä kph, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, kellari
Materiaalit
Keittiö: laatta maali lasi betoni. Pöytätasojen materiaali: laminaatti. Olohuone: laminaatti maali betoni. Makuuhuone 1: laminaatti maali betoni. Makuuhuone 2: laminaatti maali betoni. Sauna: laatta puupaneeli paneeli. Kylpyhuone: laatta laatta puu. Eteinen: Laatta maali betoni. vaatehuone: laminaatti maali betoni.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Nastolan Moreeninraitti
- Isännöitsijä
- Nkn yhtiöt Oy Lekatie 1, 15550 Nastola. Isännöitsijä Sari Lindqvist 050-5161938 sari.lindqvist@nkn-yhtiot.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 15
- Autopaikat
- Sähköpistokepaikkoja 10 kpl, piha-autopaikkoja 7 kpl
- Taloyhtiössä on
- Kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan
Rakennuksen tiedot
- Rakennusmateriaali