Juustilankatu 3 C, Kiveriö, Lahti

Velaton myyntihinta49 000 € Myyntihinta: 43 550 €
Käyttöönottovuosi1967
Pinta-ala
34 m2
1h, kk

Tervetuloa tutustumaan tähän siistikuntoiseen ja remontoituun asuntoon, joka sijaitsee talon ensimmäisessä kerroksessa - vain yhdet portaat, joten kulku on vaivatonta arjessa.

Palvelut ovat lähellä: lähikauppa löytyy noin 300 metrin päästä ja Lahden keskustaan on matkaa vain reilu kilometri. Bussipysäkit sijaitsevat noin 200 metrin päässä, joten liikkuminen onnistuu helposti myös ilman autoa.

Lisäksi taloyhtiössä on tällä hetkellä vapaita autopaikkoja, mikä tekee asumisesta entistä sujuvampaa.

Tämä koti sopii erinomaisesti niin omaan käyttöön kuin sijoitukseen - tervetuloa ihastumaan!

Kohdenumero
619360
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Juustilankatu 3 C, 15200 LAHTI
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
1
Huoneet
1h, kk
Asuinpinta-ala
34 m2
Kokonaispinta-ala
34 m2
Käyttöönottovuosi
1967
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1/4

Velaton hinta
49 000,00 €
Myyntihinta
43 550,30 €
Lainaosuus
5 449,70 €
Neliöhinta
1 441,18 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 5 449,70 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
175,00 €/kk
Rahoitusvastike
43,75 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
218,75 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
19,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 19,00 €/hlö/kk, saunamaksu 10,00 €/kk, autopaikka 12,00 €/kk. Vesimaksun peruste: Vesimaksu tasataan kulutuksen mukaan. Lämminvesi: 11,20 €/m³ Kylmävesi: 4,40 €/m³ Hallituksella valtuudet periä 1-2kk:n ylimääräinen hoitovastike taloudellisen tilanteen niin vaatiessa.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
207 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 207 € kuukaudessa

Varustus

Säilytystilat
Vaatehuone, kellari

Materiaalit

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
As. Oy Juustilankatu 1-3
Isännöitsijä
Isännöinti Reim Lahti/Päivi Pasanen
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
48

Energialuokka
E 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta
Energiatodistus voimassa 15.01.2029 saakka.

Tehdyt korjaukset

2025 Palovaroittimien hankinta 2024 Julkisivujen kunnostus sekä huoneistokohtaisten parvekkeiden kunnostus ja lasitus 2021 Katon maalaus ja syöksytorvien uusiminen 2018 Kattoturvatuotteet ja akuutit kattotyöt 2018 Pyöräkellarin ovien uusiminen ja katosten rakentaminen 2016 Molempien talojen räystäiden tarkastus ja kunnostus 2014 Talon saunojen lauteet ja paneelit uusittu 2012 Jätekatokseen lukittava ovi ja verkot alaosaan eläinten poispitämiseksi 2010 Käyttövesi- ja viemäriputket saneerattu, sähköpääkeskus ja sähköt uusittu, porraskäytävät ja muut yleiset tilat kunnostettu, lisätty lämpöpistokepaikkoja, asennettu vesimittarit 2007 Saunaosastojen saneeraus 2005 IV-kanaviston nuohous, lämmitysverkoston linja-, sulku-, ja patteritermostaattien ja ilmanvaihtoventtiilien uusinta sekä perussäätö, tuuletusparvekkeet ja sisääntulojen katot peruskunnostus 2004 Ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen 2001 Lukkojen uusiminen ja sarjoitus 1999 Talon päätyjen lisälämmöneristys ja levytys 1995 Porraskäytävät kunnostettu