Kauppakuja 1 A, Palokka, Jyväskylä

Velaton myyntihinta125 000 € Myyntihinta: 125 000 €
Käyttöönottovuosi2001
Pinta-ala
41,5 m2
2h + kk + s

Tämä koti sijaitsee aivan Palokan palveluiden äärellä, esteettömässä talossa. Niin ruokakauppa, tori, kuin terveysasemakin löytyvät vain muutaman minuutin kävelymatkan päästä ja kuntosali viereisestä rakennuksesta.

Ylimmän kerroksen asunnon ikkunoista ja parvekkeelta aukeaa kaunis näkymä suoraan Palokkajärvelle. Asunnon kompakti koko ja pohjaratkaisu sopii mainiosti niin ensiasunnoksi, ikäihmiselle, kuin sijoitukseen tai vaikkapa pariskunnalle. Palokan keskustassa asuminen on sujuvaa ja vaivatonta ja kulkuyhteydet myös Jyväskylän keskustaan ovat hyvät.

2001 rakennetussa taloyhtiössä ei lähitulevaisuudessa suuria remontteja näy ja taloyhtiöstä on pidetty vuosien varrella hyvää huolta. Halutessaan kylpyhuoneen ja muita pintoja voi päivittää, jolloin asunnosta saa juuri toivomansa näköisen.

Varaa oma esittelyaikasi ja tule tutustumaan tähän upeilla näkymillä varusteltuun, käytännölliseen kotiin!

Kohdenumero
619320
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Kauppakuja 1 A, 40270 PALOKKA
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h + kk + s
Asuinpinta-ala
41,5 m2
Kokonaispinta-ala
41,5 m2
Käyttöönottovuosi
2001
Yleiskunto
Tyydyttävä
Kerros
6/6
Hissi
Kyllä
Sauna
Kyllä
Parveke
On, lasitettu
Ikkunat ja näköalat
Ikkunat ja parveke lounaan suuntaan. Parvekkeelta kauniit näkymät suoraan Palokkajärvelle.
Vapautuminen
n. 1-2kk

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
125 000,00 €
Myyntihinta
125 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
3 012,05 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
182,60 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
182,60 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
23,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 23,00 €/hlö/kk, autopaikka 12,00 €/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 3,63 €/kk. Vesimaksutasaus: Kylmä vesi 5,95€/m³, lämmin vesi 13,55€/m³.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
527 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 527 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesikupu, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, kaapit, allaskaappi siirrettävä allaskaappi/hylly, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, kellari

Materiaalit

Keittiö: Lattia: Parketti, Seinät: Maali, välitilassa laatta. Olohuone: Lattia: Parketti, Seinät: Tapetti. Makuuhuone 1: Lattia: Parketti, Seinät: Tapetti, maali. Sauna: Lattia: Laatta, Seinät: Paneeli. Kylpyhuone: Lattia: Laatta, Seinät: Laatta.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Palokan Koivulehto, Jyväskylän mlk
Isännöitsijä
Oiva Isännöinti
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
34
Liikehuoneistoja
2
Liikehuoneistojen pinta-ala
133 m2
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 5 kpl, autokatospaikkoja 18 kpl, sähköpistokepaikkoja 13 kpl
Taloyhtiössä on
Kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, lastenvaunuvarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan