Taivaanpankontie 27a A, Puijonlaakso, Kuopio

Velaton myyntihinta169 000 € Myyntihinta: 79 175 €
Käyttöönottovuosi2023
Pinta-ala
42 m2
2h, kt, s

Vuonna 2023 valmistuneessa Asunto Oy Kuopion Hiihtomestarissa odottaa lähes uudenveroinen kaksio, joka hurmaa heti ensisilmäyksellä. Tässä kodissa yhdistyvät moderni mukavuus, toimiva pohjaratkaisu ja luonnon läheisyys tavalla, joka tekee asumisesta sujuvaa ja viihtyisää.

Valoisa avoin keittiö ja olohuone kutsuvat viettämään aikaa yhdessä, ja tilava kylpyhuone saunoineen tuo arkeen ripauksen luksusta. Makuuhuoneessa on oma rauha sekä reilun kokoinen vaatehuone. Ja mikä parasta, sieltä on suora käynti lasitetulle parvekkeelle, jossa voit nauttia aamukahvit tai rentoutua päivän päätteeksi säästä riippumatta.

Taloyhtiön oma kuntosali tekee hyvinvoinnista helppoa, ja sijainti on vertaansa vailla. Puijonlaakso on yksi Kuopion halutuimmista alueista, eikä syyttä, kaikki arjen palvelut, KYS ja Savilahden kampus ovat kätevästi lähellä. Lisäksi Puijon upeat ulkoilumaastot tarjoavat loputtomasti mahdollisuuksia liikkua ja nauttia luonnosta vuoden ympäri.

Tämä koti sopii erinomaisesti sinulle, joka arvostat huolettomuutta, laatua ja elämänläheistä sijaintia.

Kohdenumero
619298
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Taivaanpankontie 27a A, 70200 KUOPIO
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h, kt, s
Asuinpinta-ala
42 m2
Kokonaispinta-ala
42 m2
Käyttöönottovuosi
2023
Kerros
2/8

Velaton hinta
169 000,00 €
Myyntihinta
79 174,96 €
Lainaosuus
89 825,04 €
Neliöhinta
4 023,81 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 89 825,04 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
210,00 €/kk
Rahoitusvastike
552,00 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
762,00 €/kk

Muut maksut

Vesimaksuennakko 20,00 €/hlö/kk.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
713 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 713 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, erillisuuni, induktioliesi, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. Tarkistetaan vielä tiedot oikeaksi kuvauksen yhteydessä
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys sähköinen lattialämmitys, kiinteät valaisimet. Tarkistetaan vielä tiedot oikeaksi kuvauksen yhteydessä
Säilytystilat
Vaatehuone, kellari

Materiaalit

Kylpyhuone: laatoitettu. lattiat: vinyylilankku. seinät: maali.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kuopion Hiihtomestari
Isännöitsijä
Oiva Isännöinti Kuopio Oy/Antti Korhonen, p. 050 449 3194, antti.korhonen@oi.fi
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
63
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 38 kpl
Taloyhtiössä on
Kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, kuntosali
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus on osakkailla. Lunastusaika on 1 kk

Ilmanvaihtojärjestelmä
Huoneistokohtainen koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihto lämmöntalteenotolla varustettuna (ei jäähdytystä).
Energialuokka
B 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta
Voimassa 7.2.2032.

Tehdyt korjaukset