Katkomäenkatu 2 B, Papinniitty, Hämeenlinna
.Tästä remontilla mieleinen koti metsän reunalta. Hyvä sijainti Idänpään ja Hätilän palveluiden läheltä. Suojaisa puistometsään rajoittuva piha. Autolle oma talli talveksi. Sovi oma esittelyaikasi. Heti vapaa..
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619271
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Katkomäenkatu 2 B, 13210 HÄMEENLINNA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, keittiö, sauna, psh, wc, vh
- Asuinpinta-ala
- 85 m2
- Kokonaispinta-ala
- 85 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1971
- Yleiskunto
- Tyydyttävä
- Kerros
- 1/1
- Velaton hinta
- 79 000,00 €
- Myyntihinta
- 72 017,91 €
- Lainaosuus
- 6 982,09 €
- Neliöhinta
- 929,41 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 6 982,09 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 331,50 €/kk
- Rahoitusvastike
- 123,25 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 454,75 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 20,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk, sähkölämmitys 6700 kWh/v. Sähkönkulutus on edellisen asukkaan kokonaissähkönkulutus/vuodessa.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 333 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, ulkovarasto
Materiaalit
Keittiö: laminaattia. Olohuone: laminaattia. Makuuhuone 1: laminaattia. Makuuhuone 2: laminaattia. Sauna: lattiassa kaakelit. Kylpyhuone: pesutilat täysin kaakeloitu. Eteinen: laminaattia. Wc: lattiassa kaakelit, seinissä paneelit.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto oy Katkomäenkatu 2-4
- Isännöitsijä
- Retta Isännöinti Hämeenlinna / Sanni Tawast
- Kiinteistönhuolto
- Osakkaat
- Asuinhuoneistoja
- 11
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Kohteella ei ole lain edellyttämää energiatodistusta ja sen vuoksi energialuokka ei ole tiedossa
Tehdyt korjaukset
2025 Palovaroittimien uusinta 2025 Huoneisto 9, kapillaarikatkon korjaus, lattiarakenne. 2025 Palovaroittimien uusinta 2025 Korjaustarveselvitys 2024-2025 Huoneisto 9, kapillaarinen vesivahinko, huoneistojen välisen seinän injektointikorjaus ja kuivaus. 2024 2A huoneiston keittiön ulkoseinärakenteen korjaus, valesokkelin kengitys, ilmavuotojen tiivistys sisäseinien osalta, sekä ilmanvaihdon parantaminen. 2023 Postilaatikkokatos 2021 2C kph lattialämmityskaapelin korjaus 2020 Kiinteistön puuosien maalaus ja kunnostus 2019 Jätepisteen uusiminen 2018 4B kosteusvahinkokorjaus KPH 2017 Käyttövesijohtojen ja vesivaraajien uusiminen 2016 Ikkunoiden uusiminen (2010 uusittu terassiovet ja niiden viereiset ikkunat) 2016 Viemäreiden huuhtelu ja kuvaus 2013 Ulko-ovien uusiminen 2012 Radon imurin asennus 2010 Terassiovien ja niiden viereisten ikkunoiden uusiminen 2009 Lukituksen uusiminen 2003 Julkisivun peruskorjaus 2000 Varastorakennusken teko 1994 Kattoremontti