Siltatie 4 A, Kotkansaari, Kotka
Sapokan vesipuiston välittömässä läheisyydessä hyväkuntoinen kerrostalokolmio. Keittiökalusteet uusittu ja pintaremontoitu parvekkeellinen huoneisto. Hyvät ulkoilumaastot vieressä ja Kotkansaaren palvelut lähellä. Esittelyt sopimuksesta.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619227
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Siltatie 4 A, 48100 KOTKA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, kk, kph, p
- Asuinpinta-ala
- 44 m2
- Kokonaispinta-ala
- 44 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1947
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 2/3
- Velaton hinta
- 59 000,00 €
- Myyntihinta
- 42 299,19 €
- Lainaosuus
- 16 700,81 €
- Neliöhinta
- 1 340,91 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 16 700,81 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 297,36 €/kk
- Rahoitusvastike
- 214,76 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 512,12 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 18,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 18,00 €/hlö/kk, yhtiön perimä TV-maksu 7,00 €/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 249 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jenkkikaappi, keraaminen liesi, liesituuletin, kaapistot.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari, vintti
Materiaalit
Keittiö: lattia laminaatti, seinät maali. Pöytätasojen materiaali: laminaatti. Olohuone: lattia laminaatti, seinät maali. Makuuhuone 1: lattia laminaatti, seinät maali. Makuuhuone 2: lattia laminaatti, seinät maali. Kylpyhuone: lattia laatta, seinät laatta. Eteinen: lattia laminaatti, seinät maali.
- Asuinhuoneistoja
- 30
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, mankeli, vinttikomerot, kellarikomerot, pyörävarasto, kaapeli-TV, huoneistokohtaiset varastot
- Energialuokka
- E 2018
Tehdyt korjaukset
Räystäskourut ja syöksytorvet 1992, kattojen vesieriste 1993, pihan-asfaltointi 1995, ilmanvaihtokanavan puhdistus 1996, pesulaitteiden uusiminen 1997, pyörä- ja urheiluvarasto, ikkunat ja ulko-ovet, tuuletusparvekkeiden uusiminen, piha-alueen peruskorjaus 1998, grillikatos 2000, portaikkojen maalauskunnostus 2002, istutusalueiden laajennus, pihavalaistus 2003, asuntoparvekkeet 2005, ilmanvaihtokanavien puhdistus 2008, yhteisten tilojen lukot vaihdettu sarjoitettu Abloy Sento 2009, huoneistojen ulko-ovien lukitus sarjoitettu Abloy Sento 2012, LVIS-perusparannushanke (pohjaviemäriä ei uusittu), lämmönvaihtimen uusiminen ja lämmitysverkoston perussäätö, uudet kattotikkaat ja kattoturvatuotteet 2013, B-talon eteen puukaide, B-talon alemman tuuletusparvekkeen korjaus 2014, pohjaviemärin uusinta, B-talon takaseinälle salaojat ja sadevesiviemärit, jäteastiasuojat 2016, vesikattojen räystäskorjaukset 2018, julkisivujen peruskorjauksen suunnittelu, vanhan lämmönjakohuoneen asbestipurku 2019, ilmanvaihtokanavien nuohous 2022.. Asunnon remontit: olohuoneen, keittiön ja toisen makuuhuoneet lattia uusittu sekä keittiö 2026