Sammonkatu 5 E, Keskusta, Lahti

Velaton myyntihinta159 000 € Myyntihinta: 159 000 €
Käyttöönottovuosi2002
Pinta-ala
57 m2
2h, k, kph/wc, s ja lasitettu parveke

Tervetuloa tutustumaan tähän erinomaisella sijainnilla olevaan kaksioon aivan Lahden keskustan ytimessä!

Kaikki arjen palvelut ovat kävelymatkan päässä, ja kauppakeskus Sykkeen monipuoliset liikkeet sekä ravintolat sijaitsevat käytännössä "alakerrassa". Tästä kodista liikut helposti niin jalan, pyörällä kuin julkisilla - autoakaan et välttämättä tarvitse. Autoilijalle on kuitenkin tarjolla hallipaikkoja viereisestä parkkihallista.

Asunto sijaitsee 6. kerroksessa, ja lasitettu parveke avautuu rauhalliselle sisäpihalle tarjoten mukavat näkymät kattojen yli keskustan suuntaan. Parveke toimii kuin lisähuoneena lämpimään vuodenaikaan - täydellinen paikka aamukahville tai illan rentoutumiselle.

Keittiö on remontoitu tyylikkäästi vuonna 2023, ja samalla on uusittu myös käytännöllinen laattalattia. Moderni keittiö tarjoaa hyvät säilytysratkaisut ja toimivat työskentelytilat ruoanlaitosta nauttivalle. Asunnon pohjaratkaisu on selkeä ja helposti sisustettava, ja ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa asuntoon.

Taloyhtiö on hyvin hoidettu ja sijaintinsa puolesta erittäin haluttu. Tämä koti sopii mainiosti niin omaksi kaupunkikodiksi, ensiasunnoksi kuin sijoittajallekin.

Tule paikan päälle ihastumaan - tässä on valmis koti sinulle, joka arvostat keskustan palveluja, helppoa arkea ja hyväkuntoista asuntoa erinomaisella sijainnilla.

Kiinnostuitko kohteesta? Ota yhteyttä ja sovitaan yksityisesittely.

Kohdenumero
619116
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Sammonkatu 5 E, 15140 LAHTI
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h, k, kph/wc, s ja lasitettu parveke
Asuinpinta-ala
57 m2
Kokonaispinta-ala
57 m2
Käyttöönottovuosi
2002
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
6/7

Velaton hinta
159 000,00 €
Myyntihinta
159 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
2 789,47 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
228,00 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
228,00 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
24,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 24,00 €/hlö/kk. Hallituksella on oikeus periä tarvittaessa yhden kuukauden ylimääräinen hoitovastike.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
670 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 670 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, erillisuuni, induktioliesi, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna (sähkökiuas), kylpyhuone, suihkuseinä, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari

Materiaalit

Keittiö: laatta/maali. Olohuone: parketti/maali. Makuuhuone 1: parketti/maali. Sauna: laatta/paneeli. Kylpyhuone: laatoitettu. Eteinen: parketti/maali.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lahden Paavolankartano
Isännöitsijä
Lahden Team-Isännöinti Oy / Heidi Siltala
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
39
Taloyhtiössä on
Kellarikomerot, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan, urheiluvarasto

Energialuokka
C 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta
Energiatodistus voimassa 18.04.2033 saakka.

Tehdyt korjaukset

Käyttöveden siirrin vaihdettu 2016 Parvekelasihuolto 2017 Sisäpihan keinonurmi 2017 Oviautomatiikan asennus 2018 Lämpimän kiertovesirungon uusinta 2019 Sähköverkossa olevien palovaroittimien vaihto 2021 Parkkihallin kerroksen lattian uusinta 2021 Ovisummerin uusinta 2022 Nuohous ja ilmanvaihdon säätö 2022 Sisäpihan istutusten uusiminen 2022 Sammalen poisto katolta 2022 Hissin modernisointi 2024 Lukituksen uusiminen 2024 Lämmönvaihdin 2025 Porrasaulan maalaus 2025 Palovaroittimien lisäys huoneistoihin 2025. Asunnon remontit: Keittiöremontti tehty alkuvuodesta 2023. Remontin yhteydessä keittiön parkettilattia on muutettu laatalle. Keittiön asennuksineen tehnyt Novart.