Taivaanpankontie 13 H, Puijonlaakso, Kuopio
99 m²:n koti hyvältä sijainnilta puijonlaaksossa,lähellä keskussairaalaa ja yliopistoa. Asunnossa on tilaa isommallekin perheelle ja se sopii erinomaisesti myös sijoittajalle, sillä sijainti tukee vuokrattavuutta.
Taloyhtiössä on tehty putkiremontti, mikä lisää asumisturvaa ja vähentää lähivuosien suurten remonttien riskiä. Asunnon pinnoista osa on uusittu, joten koti tarjoaa sekä heti käyttövalmista tilaa että mahdollisuuden remontoida loput omien mieltymysten mukaan.
Kauppaan sisältyy peltinen autotalli Tule ja ihastu!
Pekka Ruotsalainen 050 406 8656 pekka.ruotsalainen@op.fi Minna Antikainen 050 590 8542 minna.antikainen@op.fi
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619069
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Taivaanpankontie 13 H, 70200 KUOPIO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 4
- Huoneet
- 4h, k
- Asuinpinta-ala
- 99 m2
- Kokonaispinta-ala
- 99 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1967
- Kerros
- 1/3
- Velaton hinta
- 99 000,00 €
- Myyntihinta
- 52 094,20 €
- Lainaosuus
- 46 905,80 €
- Neliöhinta
- 1 000,00 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 46 905,80 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 455,40 €/kk
- Rahoitusvastike
- 371,25 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 826,65 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 20,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk. Autotallimaksu 10e/kk, autopaikka 8e/kk, saunamaksu 1 hlö 10e/kk, saunamaksu 2 hlöä 14e/kk, saunamaksu 3 hlöä 18e/kk, saunamaksu 4+ hlöä 22e/kk, varaston vuokra pieni 15e/kk, varaston vuokra iso 25e/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 417 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, erillinen wc, suihku, amme, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, kellari, ulkovarasto
Materiaalit
Keittiö: Lattia, parketti, seinät maalattu. Olohuone: Lattia, laminaatti, seinät maalattu/tapetti. Makuuhuone 1: Lattia, parketti, seinät maalattu. Makuuhuone 2: Lattia, parketti, seinät maalattu. Makuuhuone 3: Lattia, laminaatti, seinät tapetti. Kylpyhuone: Lattia, laatta, seinät kaakeli. Eteinen: Lattia, laminaatti, seinät malattu. Wc: Lattia, laatta, seinät kaakeli.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Harjupankko
- Isännöitsijä
- Taloasema Kuopio/Savonmuan Isännöinti Oy / Mika Väisänen puh. 0400929820
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 60
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 26 kpl, sähköpistokepaikkoja 18 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, jäähdytetty kellari, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, askarteluhuone, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan
Rakennuksen tiedot
- Rakennusmateriaali