Peltolankatu 32 A, Penttilä, Joensuu
Myytävänä vuonna 2015 valmistuneen rivitaloyhtiön valoisa ja hyvin pidetty yksiö Peltolankadulla. Asunnon pohjaratkaisu on toimiva. Yhtenäinen oleskelu- ja keittiötila sekä erillinen pesutila. Vesikiertoinen lattialämmitys tuo asumismukavuutta ja kaukolämpö pitää kustannukset maltillisina.
Asunto on todella siistissä kunnossa ja sopii mainiosti niin omaksi kodiksi kuin sijoitukseen. Yhtiö on nuori, hyvin hoidettu eikä huoneistoon kohdistu yhtiölainaa. Rauhallinen sijainti ja rivitaloasuminen tarjoavat kerrostaloasumista enemmän omaa rauhaa, kuitenkin hyvien kulkuyhteyksien päässä.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619000
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Peltolankatu 32 A, 80220 JOENSUU
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 1
- Huoneet
- 1h/kt, pst
- Asuinpinta-ala
- 30 m2
- Kokonaispinta-ala
- 30 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2015
- Kerros
- 1/1
- Hissi
- Ei
- Sauna
- Ei
- Parveke
- Ei
- Vapautuminen
- 01.06.2026
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 84 000,00 €
- Myyntihinta
- 84 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 2 800,00 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 204,00 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 204,00 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 15,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 15,00 €/hlö/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 354 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Materiaalit
Keittiö: Lattia; laminaatti, seinät; maalattu. Pöytätasojen materiaali: Lattia; laminaatti, seinät; maalattu. Kylpyhuone: Lattia; laatta, seinät laatta. Eteinen: Lattia; laatta, seinät maalattu.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Joensuun Peltolankatu 32
- Isännöitsijä
- Isännöintitoimisto Hausmates Oy /Jarmo Paananen, puh. 044 238 1857, jarmo@hausmates.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 7
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Kohteella ei ole lain edellyttämää energiatodistusta ja sen vuoksi energialuokka ei ole tiedossa
Tehdyt korjaukset
Suoritettu vuosittain normaaleja huoltotöitä. 2022 Normaalit huoltotoimenpiteet ( yleinen piha-alueen tarkastus kevät 2022) 2022 Iv-kanavien puhdistus 2023 Katonkuntotarkastus ( hallitus ja isännöitsijä tarkistavat 2022 alustavasti)