Tuomolanpolku 4 C, Sampaanala, Rauma
Sampaanalassa Tuomolanpolun päässä on vapautumassa valoisa koti uusille asukkaille. Toisen kerroksen asunnossa on reilunkokoiset huoneet, moderni ja toimiva keittiö sekä lasitettu parveke, joka tuo mukavasti lisätilaa asumiseen. Sijainti tarjoaa rauhallisen ympäristön ja sujuvan arjen puitteet.
Lisätiedot ja yhteydenotot: Maarit Pulkkinen, 050 3522716 tai maarit.pulkkinen@op.fi
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618917
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Tuomolanpolku 4 C, 26820 RAUMA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, k
- Asuinpinta-ala
- 74 m2
- Kokonaispinta-ala
- 74 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1977
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 2/3
- Hissi
- Ei
- Sauna
- Ei
- Parveke
- On, lasitettu
- Ikkunat ja näköalat
- parvekkeelta näkymät taloyhtiön sisäpihalle
- Vapautuminen
- Sopimuksen mukaan
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 42 000,00 €
- Myyntihinta
- 40 772,75 €
- Lainaosuus
- 1 227,25 €
- Neliöhinta
- 567,57 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 1 227,25 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 236,80 €/kk
- Rahoitusvastike
- 41,16 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 277,96 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 20,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 177 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Keittiössä reilusti kaappitilaa ja tila ruokapöydälle. Varusteina jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin ja astianpesukone.
- Pesutilat
- Kylpyhuoneessa suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, wc-istuin, pesuallas, peilikaappi ja bidee.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Keittiö: Lattia: Seinät:. Pöytätasojen materiaali: Laminaatti. Olohuone: Lattia: Seinät:. Makuuhuone 1: Lattia: Seinät:. Makuuhuone 2: Lattia: Seinät:. Kylpyhuone: Lattia: Seinät:. Eteinen: Lattia: Seinät:.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Kortehaka
- Isännöitsijä
- Rauman Talokeskus Oy, Kirsi-Marja Auvinen
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 55
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, askarteluhuone, väestönsuoja, mahdollisuus autopaikkaan
Rakennuksen tiedot
- Rakennusmateriaali
- Betoni
- Kattotyyppi
- Tasa
- Kattomateriaali
- Huopa. Protan Se 3.
- Lämmitysjärjestelmä
- Kaukolämpö
- Lämmönjakojärjestelmä
- Vesikiertoinen patterilämmitys
- Ilmanvaihtojärjestelmä
- Koneellinen poisto
- Energialuokka
- F 2013
Tehdyt korjaukset
kattopinnoitteet uusittu 1996-97; saunaosastot 1999-2000; A-B-C talon saunat 2016-2018; julkisivun kuntotutkimus 2001; elementtisaumat uusittu 2002; parvekelinjojen peruskorjaus 2003; ab ja cd talojen välinen putkikanava 2006; kaukolämpö 2006-2007; pesuhuone vesivahinkokorjauksia 2008-2009; ilmastointikanavat nuohottu 2009, 2019; patteriventtiilit 2009; ikkunat ja parvekeovet uusittu 2011; käytävien maalaus 2012; A-talon katon korajaus 2014; pihan kulkuväylien parannus 2015; parvekekaiteiden maalaus 2016-2019; saunojen kunnostukset 2016-2018, lukitukset 2020, rappusyvennyksien kunnostus 2021-2022, vesikaton paikkakorjaus ja kattokaivon uusiminen F-rapun yläpuolelta, saunatilojen huoltokorjauksia 2024, elementtisaumaus, talo 3 vesikaton huoltokorjaus 2025. Asunnon remontit: Kylpyhuoneen vesieristys tehty 2004