Kalevankatu 40-42, Keskusta, Joensuu

Velaton myyntihinta18 000 € Myyntihinta: 17 282 €
Käyttöönottovuosi1974
Pinta-ala
25 m2
Autotalli

Kalevankadun päässä, pohjoisella ruutukaava-alueella sijaitseva siistikuntoinen noin 25 m² autotalli tarjoaa erinomaiset puitteet monenlaisiin tarpeisiin. Autotalli on kaukolämmössä ja sen pinnat on uusittu, joten kokonaisuus on huoliteltu ja heti käyttövalmis. Valoa tuova ikkuna lisää viihtyisyyttä ja tekee tilasta toimivan myös muuhun kuin pelkkään auton säilytykseen ja soveltuu mainiosti esimerkiksi harraste-, varasto- tai työtilaksi. Sijainti on erinomainen ja kulku vaivatonta, mikä tekee tästä autotallista käytännöllisen ja halutun kokonaisuuden keskeisellä paikalla. Ota yhteyttä niin käydään tutustumassa!

Kohdenumero
618887
Kohdetyyppi
Autotalli
Osoite
Kalevankatu 40-42, 80100 JOENSUU
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
1
Huoneet
Autotalli
Kokonaispinta-ala
25 m2
Käyttöönottovuosi
1974

Velaton hinta
18 000,00 €
Myyntihinta
17 281,87 €
Lainaosuus
718,13 €
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 718,13 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
22,40 €/kk
Rahoitusvastike
22,02 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
44,42 €/kk

Muut maksut

Rahoitusvastikkeet eriteltynä: Pääomavastike käyttövesisaneeraus 9,60€/kk Pääomavastike katto & porraskäytävä 5,76€/kk Pääomavastike viemärisukitus 6,66€/kk

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
76 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 76 € kuukaudessa

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Joensuun Kalevankatu 40-42
Isännöitsijä
Kontu Isännöinti Oy / Janne Tarnanen p. 0108304107
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
72
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 6 kpl
Taloyhtiössä on
Sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys

Energialuokka
E 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta
Voimassa 6.5.2035

Tehdyt korjaukset

2025-2026 Viemäreiden sukitus 2024 Palovaroittimien asennus asuntoihin 2023 Lukituksen uusinta (ILOQ) 2023 Lämmönvaihtimen uusinta 2022 Porraskäytävien maalaus 2022 Kattoremontti 2020 Ylimpien parvekkeiden valokatteiden uusinta 2020 Taloyhtiön asunnon remontti, keittiö, seinät, lattiat osittain 2018 Iv-nuohous 2017 Käyttövesiputkistosaneeraus 2017 Yleiskaapelointi seka antennitähtiverkko 2017 Tuuletusparvekkeiden kattaminen seka julkisivun liikuntasaumat 2015 Huoneistokohtaiset kosteusmittaukset 2015 Takaovien päälle lipat 2013 Parkkipaikkojen kunnostus 2013 Jätekatoksen uusiminen 2012 Takaovien uusiminen 2011 Lampöjohtoverkoston tasapainotus 2011 Kanaalin uusiminen 2011 Bauer vedenkäsittelylaite lämpöverkostoon 2010 Ikkuna- ja parvekeoviremontti 2008 Viemärirassaukset 2008 Auton lämmityskoteloiden uusinta 2006 Antenniverkon digivalmius 2005 Ikkunapalkkien korjaus 2005 Sokkelin kunnostus 2004 Ylimpien parvekkeiden kattaminen 2004 Lukkosarjoitus 2003 Parvekeremontti peruskorjaus 2002 Kosteusmittaukset 2001 Kaukolämpöön liittyminen 1998 Keittiöhanojen uusinta 1993 Ikkunoiden maalaus 1992 Kattopinnoitteen uusinta 1990 KTV-verkkoon liittyminen 1989 Saunojen remontit. Asunnon remontit: - lattian maalaus 2019 - seinien maalaus 2019 - katon levytys ja eristys 2019 - valaistus uusittu 2019