Kohteessa ensiesittely su 17.5. klo. 13:20 - 13:50 .

Lönnrotinkatu 27 A, Männistö, Kuopio

Velaton myyntihinta189 000 € Myyntihinta: 189 000 €
Käyttöönottovuosi2015
Pinta-ala
54,5 m2
2h, kt, s

Nyt tarjolla ylimmän kerroksen valoisa ja tilava kulmahuoneisto, jossa arjen mukavuus yhdistyy upeisiin näkymiin. Asunnon ikkunat avautuvat pohjoiseen ja itään, ja lasitetulta itäparvekkeelta avautuvat näkymät aina Kallavedelle saakka.

Tyylikkäästi remontoitu moderni keittiö tekee kodista ajattoman ja viihtyisän. Asumismukavuutta lisäävät eteisen käytännöllinen laattalattia sekä erillinen työskentelytila, joka kätkeytyy tyylikkäästi peiliovien taakse. Selkeä ja toimiva pohjaratkaisu tekee tästä kaksiosta erinomaisen kodin niin omaan asumiseen kuin sijoitukseenkin.

Vuonna 2015 valmistunut Asunto Oy Kuopion Elias tarjoaa huoletonta asumista pitkäksi aikaa. Männistön kattavat palvelut löytyvät kävelyetäisyydeltä, ja Kuopion keskustaankin matkaa kertyy vain pari kilometriä.

Kohdenumero
618861
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Lönnrotinkatu 27 A, 70500 KUOPIO
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h, kt, s
Asuinpinta-ala
54,5 m2
Kokonaispinta-ala
54,5 m2
Käyttöönottovuosi
2015
Kerros
5/5

Velaton hinta
189 000,00 €
Myyntihinta
189 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
3 467,89 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
288,85 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
288,85 €/kk

Muut maksut

Vesimaksuennakko 17€/hlö/kk. Asunnon yhteydessä myydään autohallipaikka nro 35 omalla osakesarjalla hintaan 17 000 € (sähköautonlatauspistoke asennettu). Autohallivastike 33,13 €/kk.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
797 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 797 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, erillisuuni, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone integroitu, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari

Materiaalit

Keittiö: lattia parketti, seinät maali. Olohuone: lattia parketti, seinät maali. Makuuhuone 1: lattia parketti, seinät maali ja tapetti. Sauna: paneeloitu. Kylpyhuone: laatoitettu. Eteinen: lattia laatoitettu, seinät maali, tehosteseinä tunto kivi. Parveke: terassimatto.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kuopion Elias
Isännöitsijä
Kuopion Talokeskus Oy, Juha Hyvönen p.+358442882518
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
31
Liikehuoneistoja
1
Liikehuoneistojen pinta-ala
107 m2
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 21 kpl
Taloyhtiössä on
Kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan, kerhohuone, grillikatos
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus on yhtiöllä. Lunastusoikeus on osakkailla

Rakennuksen tiedot

Rakennusmateriaali