Haltijantie 11 C, Karhuvuori, Kotka
Kolmannen kerroksen läpitalon ulottuva huoneisto, jonka lasitetulta parvekkeelta avautuu upea metsämaisema länteen. Koulu, päiväkoti ja palvelut lähellä.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618852
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Haltijantie 11 C, 48350 KOTKA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, k, kph, wc, vh, las.parv
- Asuinpinta-ala
- 76 m2
- Kokonaispinta-ala
- 76 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1974
- Yleiskunto
- Tyydyttävä
- Kerros
- 3/3
- Velaton hinta
- 27 000,00 €
- Myyntihinta
- 14 361,29 €
- Lainaosuus
- 12 638,71 €
- Neliöhinta
- 355,26 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 12 638,71 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 342,03 €/kk
- Rahoitusvastike
- 144,71 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 486,74 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 23,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 23,00 €/hlö/kk, saunamaksu 7,00 €/kk, autopaikka 6,00 €/kk. Autokatospaikkavuokra 10,00 €/kk, autotallivuokra 40,00 €/kk
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 114 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin 2024, erillisuuni (mikro, uuni, grilli), keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone 2025, kaapistot.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, kellari
Materiaalit
Lattialla laminaatti, seinät tapetoidut tai maalatut. Kaakeloitu kylpyhuone.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Kotkan Haltijantie 11
- Isännöitsijä
- Retta Isännöinti Oy
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 42
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, mankeli, askarteluhuone, kerhohuone, 2 kpl kuivaushuoneita
- Energialuokka
- E 2018
Tehdyt korjaukset
Kaapeli-TV liittymä 1989, vesikatot uusittu 1992, portaikkojen ulko-ovet, lämmitysjärjestelmän perusparannus 1995, betonipintojen maalauskunnostus, ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen 1997, parvekeovet, pesutupatilat laitteineen 1999, uusi jätekeskus, varastorakennus rakennettu 2001, Abloy Exec-suojattu lukitusjärjestelmä 2004, ovikatokset porrashuoneiden ulko-ovien ja yhteistilojen ulko-ovien päälle 2006,lämmönvaihtimen uusiminen ja lämmitysverkoston perussäätö 2017, uusittu pyykinkuivaaja pesutupaan, kylmiön koneet sammutettu, tila muutettu lämminvarasto, sähköpistokkeita lisätään tarvittaessa asukkaiden tarpeisiin omille kylmälaitteille 2020, saunojen pesuhuoneiden ehostus, silikonit vaihdettu, VSS tila painokoe tehty, kaivojen pumput sekä patoventtiili uusittu 2021, vesijohtojen uusiminen pintavetoina, kylpyhuoneiden kunnostus vesijohtojen uusimisen yhteydessä 2023, yhtiön lukituksen patenttisuojaus on päättynyt, yhtiöön uusitaan ILOQ lukitusjärjestelmä, lipputangon uusinta, palovaroittimien uusinta siirtyvät 2026 alusta yhtiön vastuulla, B talon löylyhuoneen remontointi, viemäreiden sukituksen suunnittelu ja kilpailutus, IV hormien nuohous 2025.