Siirtolapuutarhankatu 12 A, Hatanpää, Tampere

Velaton myyntihinta169 000 € Myyntihinta: 169 000 €
Käyttöönottovuosi2000
Pinta-ala
49 m2
2h + k + kph/s + lasitettu parveke

OP Koti tuntee Hatanpään!

Valoisa kaupunkikoti ylimmästä kerroksesta!

Tässä Hatanpään sydämessä, Siirtolapuutarhankadulla sijaitsevassa kaksiossa yhdistyvät vaivaton kaupunkielämä ja oma rauha. Ylimmän, kuudennen kerroksen koti tarjoaa näkymiä korkealta, runsaasti luonnonvaloa sekä sujuvan arjen lähellä Tampereen keskustaa. Täällä asut mukavasti hyvien kulkuyhteyksien ja tulevan ratikkalinjan varrella - juuri sopiva koti omaan käyttöön tai sijoitukseen.

Tämä koti onkin pohjaratkaisultaan toimiva: tilava olohuone jatkuu lasitetulle parvekkeelle, jossa nautit näkymistä pitkälle vuodenajasta riippumatta. Keittiö on remontoitu tyylikkäästi vuonna 2022, ja samalla kodinkoneet on uusittu. Lattiat on vaihdettu samaan aikaan tyylikkääseen ja kulutusta kestävään vinyylikorkkiin. Makuuhuone on mukavan kokoinen ja kaappitilaa löytyy reippaasti. Kylpyhuoneessa lisäksi oma sauna.

Asunto Oy Tampereen Siirtolapuutarhankatu 12 on vuonna 2000 valmistunut taloyhtiö joka koostuu 30 asunnosta. Sijaintinsa puolesta Hatanpää tunnetaan erinomaisista palveluistaan ja vihreästä, järven läheisestä ympäristöstään. Lähikaupat, Ratinan ja keskustan monipuoliset palvelut, koulut sekä terveyspalvelut ovat kaikki helposti saavutettavissa. Bussiyhteydet kulkevat sujuvasti, ja suunnitteilla oleva ratikkalinja parantaa liikkumista entisestään. Hatanpään puistoalueet, rantareitit ja lenkkipolut kutsuvat ulkoilemaan, täältä on helppo lähteä niin iltalenkille kuin pyörällä keskustaan.

Varaa oma esittelyaikasi vaikka heti :

Jesse Ouni / 040 5090 296 / jesse.ouni@op.fi

Kohdenumero
618837
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Siirtolapuutarhankatu 12 A, 33900 TAMPERE
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h + k + kph/s + lasitettu parveke
Asuinpinta-ala
49 m2
Kokonaispinta-ala
49 m2
Käyttöönottovuosi
2000
Kerros
6/6

Velaton hinta
169 000,00 €
Myyntihinta
169 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
3 448,98 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
294,00 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
294,00 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
26,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 26,00 €/hlö/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 7,00 €/kk. Hoitovastikkeen määräytymisperusteena käytetään huoneiston neliömäärää. Rahoitusvastikkeen määräytymisperusteena käytetään huoneistoon oikeuttavien osakkeiden lukumäärää. Vesimaksu on kiinteä, ei vesimittaria.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
713 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 713 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Keittiössä : Jääkaappipakastin, integroitu erillisuuni ja liesitaso, liesikupu, integroitu astianpesukone ja kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Kylpyhuoneessa : WC, suihku ja suihkuseinä, sauna sähkökiukaalla, peilikaappi ja allaskaappi, pesukoneliitäntä ja kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari

Materiaalit

Keittiö: Vinyylilkorkkilattia, seinät maalattu. Olohuone: Vinyylilkorkkilattia, seinät maalattu. Makuuhuone: Vinyylilattia, seinät maalattu ja yksi tehosteseinä. Sauna: Laattalattia, seinät paneloitu. Kylpyhuone: Laattalattia ja -seinät. Eteinen: Vinyylilkorkkilattia, seinät maalattu.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tampereen Siirtolapuutarhankatu 12
Isännöitsijä
Kiinteistö-Tahkola Tampere Oy
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
30
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 13 kpl, piha-autopaikkoja 17 kpl
Taloyhtiössä on
Kuivaushuone, kellarikomerot, pyörävarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan

Rakennuksen tiedot