Karjalantie 11 A, Pääskylahti, Savonlinna
Heti vapaana oleva ensimmäisen asuinkerroksen huoneisto, jossa on iso lasitettu ja valokatettu parveke. Huoneistossa on kylpyhuoneen lisäksi erillinen wc. Keittiön ja makuuhuoneiden ikkunat on Karjalantielle päin. Hyvä sijainti, kaikki bussit kulkevat talon nurkalta keskustaan. Tutustu !
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618783
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Karjalantie 11 A, 57200 SAVONLINNA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, k
- Asuinpinta-ala
- 68 m2
- Kokonaispinta-ala
- 68 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1969
- Kerros
- 1/3
- Hissi
- Ei
- Sauna
- Ei
- Parveke
- On, lasitettu
- Ikkunat ja näköalat
- itään, sisäpihalle päin ja etelään, läpitalon huoneisto
- Vapautuminen
- Heti
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 35 000,00 €
- Myyntihinta
- 8 904,60 €
- Lainaosuus
- 26 095,40 €
- Neliöhinta
- 514,71 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 26 095,40 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 504,16 €/kk
- Rahoitusvastike
- 257,60 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 761,76 €/kk
Muut maksut
Saunamaksu 10,00 €/kk, autopaikka 8,00 €/kk. Vesiennakko 22€/kk/hlö
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 148 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone jossa wc, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Materiaalit
Keittiö: Maalia seinissä, laattaa lattiassa. Olohuone: Maalia seinissä, laminaatti lattiassa. Makuuhuone 1: Maalia seinissä, laminaatti lattiassa. Makuuhuone 2: Maalia seinissä, laminaatti lattiassa.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Saukonkolo
- Isännöitsijä
- Kontu Isännöinti Oy, Jarno Matikainen, 010 231 0621, jarno.matikainen@kontuoy.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 16
- Liikehuoneistoja
- 3
- Liikehuoneistojen pinta-ala
- 373 m2
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 3 kpl, piha-autopaikkoja 9 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto
- Lunastuspykälä
- Lunastusoikeus on yhtiöllä. Lunastusoikeus on osakkailla. Lunastusaika on 1-2 viikkoa
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Kohteella ei ole lain edellyttämää energiatodistusta ja sen vuoksi energialuokka ei ole tiedossa