Kohteessa ensiesittely su 17.5. klo. 12:00 - 12:30 .

Maaherrankatu 38 A, Maunuksela, Mikkeli

Velaton myyntihinta129 000 € Myyntihinta: 129 000 €
Käyttöönottovuosi1963
Pinta-ala
69 m2
3h, k, kh

Tämä 69 m²:n kokoinen, kodikas päätyasunto hurmaa toimivalla pohjaratkaisullaan ja valoisalla tunnelmallaan. Asunnossa on kaksi tilavaa makuuhuonetta, avara olohuone sekä erillinen keittiö, jotka yhdessä muodostavat käytännöllisen ja viihtyisän kokonaisuuden. Koti on remontoitu pinnoiltaan lattiasta kattoon, joten muuttamaan pääsee ilman remonttihuolia. Kaapistot on uusittu ja tarjoavat hyvin säilytystilaa. Keittiötä on päivitetty tyylikkäästi, ja pesuhuone on remontoitu LVIS-saneerauksen yhteydessä. Asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, mutta ei katutasossa, mikä tuo mukavasti omaa rauhaa ja yksityisyyttä. Hyvin hoidettu taloyhtiö lisää asumismukavuutta, ja ylimmässä kerroksessa sijaitseva sauna tarjoaa rentouttavat puitteet. Saunaan pääsee vaivattomasti hissillä. Lisäksi mahdollisuus hankkia lämmin autotalliosake hintaan 20 000 €. Lähistöllä on kaupat, Naisvuoren uimahalli ja teatteri sekä ravintolat. Kaikki kätevästä käden ulottuvilla. Erinomainen kokonaisuus sinulle, joka arvostat helppoa ja mukavaa asumista palvelujen läheisyydessä!

Kohdenumero
618758
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Maaherrankatu 38 A, 50100 MIKKELI
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
3
Huoneet
3h, k, kh
Asuinpinta-ala
69 m2
Kokonaispinta-ala
69 m2
Käyttöönottovuosi
1963
Kerros
1/6

Velaton hinta
129 000,00 €
Myyntihinta
129 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
1 869,57 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
273,20 €/kk
Muu vastike
29,83 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
303,03 €/kk

Muut maksut

Saunamaksu 10,00 €/kk, yhtiön perimä TV-maksu 6,39 €/kk. Vesimaksuennakko 25,00 €/hlö/kk (tasaus kulutuksen mukaan).: Pesutupa 2,00 €/h. Mahdollisuus ostaa autotalli AT 1 (erilliset osakenumerot) hintaan 20.000,00 €. Hoitovastike 75,57 €/kk, korjausvastike 8,25 €/kk.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
544 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 544 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin (aktiivihiilisuodatin), mikroaaltouuni, astianpesukone, kaapistot, irralliset kaapistot (keittiön seinähylly), kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Kylpyhuone (pesuhuone remontoitu LVIS-remontin yhteydessä), suihku, suihkukaappi, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari, vintti

Materiaalit

Keittiö: Lattia vinyylilankkua, seinät tapettia, osa maalattu. Olohuone: Lattia laminaattia, seinät tapettia. Makuuhuone 1: Lattia vinyylilankkua, seinät tapettia. Makuuhuone 2: Lattia laminaattia, seinät tapettia, osa maalattu. Kylpyhuone: Laatta/kaakeli. Eteinen: Vinyylilankkua, seinät maalattu.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto-Oy Vuoren-sivu
Isännöitsijä
Oiva Isännöinti Oy/ Liisa Hölttä, p. 044 388 3510, liisa.holtta@oi.fi
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
40
Liikehuoneistoja
1
Liikehuoneistojen pinta-ala
114 m2
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 8 kpl
Taloyhtiössä on
Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, vinttikomerot, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV