Aleksanterinkatu 35 A, Keski-Lahti, Lahti
Vuokrattu kaksia keskustasta!
Aleksanterinkatu 35:ssä sijaitseva kaksio tarjoaa huolettoman mahdollisuuden asuntosijoittamiseen - asunto on valmiiksi vuokrattu. Neljännen kerroksen sijainti tuo mukavasti rauhaa ja näkymiä, kuitenkin aivan keskustan läheisyydessä.
Taloyhtiö on hyvin hoidettu ja kunnossa, mikä lisää asumisen ja sijoittamisen varmuutta pitkälle tulevaisuuteen. Kaikki keskustan palvelut, liikenneyhteydet sekä arjen tarpeet ovat kävelyetäisyydellä.
Tässä kohteessa yhdistyvät erinomainen sijainti, valmiiksi vuokrattu asunto sekä huoleton taloyhtiö - kokonaisuus, joka toimii niin sijoittajalle kuin myöhemmin myös omaan käyttöön.
Pyydäthän oman yksityisnäyttösi tähän asuntoon!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618738
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Aleksanterinkatu 35 A, 15140 LAHTI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, k, kh
- Asuinpinta-ala
- 45 m2
- Kokonaispinta-ala
- 45 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1957
- Yleiskunto
- Tyydyttävä
- Kerros
- 4/6
- Vapautuminen
- 6 kk
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 94 000,00 €
- Myyntihinta
- 65 926,67 €
- Lainaosuus
- 28 073,33 €
- Neliöhinta
- 2 088,89 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 28 073,33 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 245,70 €/kk
- Rahoitusvastike
- 237,60 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 483,30 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 24,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 24,00 €/hlö/kk, saunamaksu 11,00 €/kk. Kylmävesitasaus 4,63/m3, lämminvesitasaus 10,50/m3. Vesimaksut tasataan vuoden lopussa huoneistokohtaisten kulutuslukemien mukaan. Autopaikkavuokrat: piha 25 €/kk, autotalli 20 €. Ulkopuolisille paikkojen hinnat ovat korkeammat. Pesutupa koko päivän 12 €/pv, 1/2 pv 6 €. Varastovuokra (pieni) 10 €/kk ja 20 €/kk. Hallituksella valtuudet kerätä tai olla keräämättä 1-2kk:n ylimääräinen hoitovastike perustellusta syystä.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 396 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi, sähköliesi, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, peilit, pesukoneliitäntä.
Materiaalit
Olohuone: laminaattilattia, seinät maalattu. Kylpyhuone: laatoitettu.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Lahden Aleksanterinkatu 35
- Isännöitsijä
- Lahden Isännöitsijätoimisto Oy, Kari Lindqvist, kari.lindqvist@lit.fi, 050-4387170
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 45
- Liikehuoneistoja
- 3
- Liikehuoneistojen pinta-ala
- 161 m2
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 8 kpl, piha-autopaikkoja 2 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, vinttikomerot, pyörävarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, laajakaista
- Energialuokka
- E 2018