Arkistokatu 12 B, Keskusta, Mikkeli
Tule tutustumaan tähän hurmaavaan kolmioon, joka yhdistää kerrostaloasumisen helppouden ja rivitalomaisen asumismukavuuden! Tämä koti sijaitsee arvostetulla paikalla aivan Mikkelin keskustan tuntumassa lähellä palveluja, mutta silti rauhallisessa ympäristössä. Asunnon ehdoton valttikortti on oma sisäänkäynti, joka tuo arkeen yksityisyyttä ja käytännöllisyyttä. Tilava ja toimiva pohjaratkaisu tarjoaa viihtyisät puitteet niin pariskunnalle kuin perheellekin. Valoisat oleskelutilat kutsuvat viihtymään, ja huoneista löytyy hyvin tilaa monenlaisiin tarpeisiin. Sijainti on erinomainen: keskustan kaupat, ravintolat ja palvelut ovat kävelyetäisyydellä, ja liikenneyhteydet toimivat sujuvasti. Tämä koti tarjoaa mahdollisuuden nauttia kaupunkielämästä ilman kompromisseja. Varaa oma esittelyaikasi!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618629
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Arkistokatu 12 B, 50100 MIKKELI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, kk, s
- Asuinpinta-ala
- 67,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 67,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2010
- Kerros
- 1/3
- Hissi
- Kyllä
- Sauna
- Kyllä
- Parveke
- On, lasitettu
- Vapautuminen
- AHVL mukaan 6 kk.
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 145 000,00 €
- Myyntihinta
- 124 677,19 €
- Lainaosuus
- 20 322,81 €
- Neliöhinta
- 2 148,15 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 20 322,81 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 283,50 €/kk
- Rahoitusvastike
- 510,00 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 793,50 €/kk
Muut maksut
Autopaikka 28,00 €/kk, yhtiön perimä TV-maksu 8,00 €/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 10,00 €/kk. Vesimaksuennakko 30€/hlö/kk, 1.7 alkaen 35€/hlö/kk. Asunnon yhteydessä myydään autopaikka omalla osakesarjalla hintaan 3000€. Autopaikan vastike 18,90€/ kk
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 611 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi, pakastekaappi, erillisuuni, keraaminen liesi, liesikupu, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Kiinteistö Oy Mikkelin Vanha Kenkätehdas
- Isännöitsijä
- Oiva Isännöinti Oy/Juhani Kortelainen 015 210251
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 16
- Liikehuoneistoja
- 4
- Liikehuoneistojen pinta-ala
- 450 m2
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 15 kpl, piha-autopaikkoja 14 kpl
- Taloyhtiössä on
- Kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys
- Lunastuspykälä
- Lunastusoikeus on yhtiöllä. Lunastusoikeus on osakkailla
- Energialuokka
- D 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Voimassa 4.11.2030 saakka