Lensunkalliontie 12 A, Lensunkallio, Rauma
Lensunkalliontien päässä järven välittömässä läheisyydessä ylimmän kerroksen tilava kaksio. Yhtiössä tehty mm. käyttövesiputkien uusiminen, ikkunaremontti ja runsaasti muita saneerauksia. Asunnolta hienot avarat näkymät ja lasitetulla parvekkeella voi nauttia ilta-auringosta. Taloyhtiössä esteetön kulku. Yhteydenotot marko.o.aalto@op.fi, 044-731 7411
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618616
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Lensunkalliontie 12 A, 26660 RAUMA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, k
- Asuinpinta-ala
- 61,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 61,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1974
- Kerros
- 5/5
- Velaton hinta
- 54 000,00 €
- Myyntihinta
- 31 575,59 €
- Lainaosuus
- 22 424,41 €
- Neliöhinta
- 878,05 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 22 424,41 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 240,00 €/kk
- Rahoitusvastike
- 225,00 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 465,00 €/kk
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 228 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, sähköliesi, kaapistot.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, erillinen wc, suihku, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, kellari, jäähdytetty kellari
Materiaalit
Keittiö: parketti, tapetti. Olohuone: parketti, tapetti. Makuuhuone 1: parketti, tapetti. Kylpyhuone: laatoitettu. Eteinen: parketti, tapetti. Wc: laatta lattiassa, tapetti seinissä.
- Asuinhuoneistoja
- 40
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomerot, pyörävarasto, askarteluhuone, kaapeli-TV
- Energialuokka
- F 2013
Tehdyt korjaukset
1986 pihan asfaltointi; 1988 kaukolämpöön liittyminen; 1996 vesikaton uudelleen kermitys; 1997 julkisivuelementtien saumaus; 2003 saunaosaston peruskorjaus; 2004 jätekatos; 2006 pesukoneen uusinta; 2007 peruskuntoarvio; 2009 ilmanvaihdon nuohous ja perussäätö; 2011 ikkunoiden ja parvekeovien uusinta; 2012 ilmanvaihdon perussäätö; 2013 lämmitysjärjestelmän tasapainotus ja tonttivesijohdon uusiminen; 2014 saunan panelointi ja lauteet; 2015 lämmönsiirtimen uusiminen; 2016 julkisivuelementtien saumaus; 2017 julkisivusaneeraus järven puoleisen päätyseinän osalta; 2019 kylpyhuoneiden kuntotarkastus ja putkistosaneerauksen hankesuunnittelu ja 2020 toteutussuunnittelu; 2022-2023 putkistosaneeraus ja 11 kpl kylpyhuoneiden vesivahingon korjaus