Koivistonkatu 2 A, Koivistonmäki, Riihimäki
Huoneisto on toisessa kerroksessa ja hissillä pääsee helposti. Seinäpinnat juuri maalattu ja kylppärikin uusittu muutama vuosi sitten. Yhtiössä ei suurempia remontteja ole tiedossa. Tämä koti on nopeasti vapaa ja sopii myös sijoittajalle.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618411
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Koivistonkatu 2 A, 11100 RIIHIMÄKI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, k
- Asuinpinta-ala
- 48 m2
- Kokonaispinta-ala
- 48 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1963
- Kerros
- 2/-
- Velaton hinta
- 82 000,00 €
- Myyntihinta
- 59 838,65 €
- Lainaosuus
- 22 161,35 €
- Neliöhinta
- 1 708,33 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 22 161,35 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 192,00 €/kk
- Rahoitusvastike
- 214,08 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 406,08 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 15,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 15,00 €/hlö/kk, autopaikka 25,00 €/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 346 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi, keraaminen liesi, kaapistot, kiinteät valaisimet. Tiskikoneliitäntä
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, vintti
Materiaalit
Keittiö: Lattia muovi, seinät maalattu. Olohuone: Lattia laminaatti, seinät tapetti (maalattu). Makuuhuone 1: Lattia laminaatti, seinät tapetti (maalattu). Kylpyhuone: lattia laatta, seinät laatta. Eteinen: lattia laminaatti, seinät maalattu.
- Asuinhuoneistoja
- 45
- Taloyhtiössä on
- Sauna, vinttikomerot, pyörävarasto, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Kohteella ei ole lain edellyttämää energiatodistusta ja sen vuoksi energialuokka ei ole tiedossa
Tehdyt korjaukset
1987 Ikkunat ja parvekeovet 1989 Lukitukset 1990 Peltikatto 1996 Parvekkeet 2002 Porraskäytävän maalaus, hissi 2006 Kaukolämmön alajakokeskus 2007 Julkisivumaalaus 2012 Lämmön talteenotto liiketilat, talonmiehen asunnon myynti 2013 Yhtiöjärjestyksen muutos, huippu-imuri, viemäreiden huuhtelu 2015 Lukitukset 2016 Tulo-ilmakone kellaritilaan 2017 Talon syöttövesiputki uusittu 2020-2021 Linjasaneeraus, sauna- ja pesutilat uusittu, yleisten tilojen maalaus linjasaneerauksen yhteydessä. Patteri ja linja säätöventtiilit asennettu, huoneistokohtaiset vesimittarit asennettu.. Asunnon remontit: Huoneiston seinät maalattu 2026.