Juontotie 6 B, Neulamäki, Kuopio

Velaton myyntihinta59 000 € Myyntihinta: 59 000 €
Käyttöönottovuosi1986
Pinta-ala
34,5 m2
1 h, kk, s

Valoisa, saunallinen yksiö ensimmäisessä kerroksessa kampusalueiden läheisyydessä, lähellä monipuolisia palveluja. Asunnossa on remontoitu, siisti kylpyhuone ja oma sauna, jotka tuovat arkeen mukavuutta. Selkeä pohjaratkaisu sopii hyvin sekä omaksi kodiksi että sijoitusasunnoksi.

Rauhallinen taloyhtiö sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien varrella, joten niin arjen asiointi kuin liikkuminen eri kampuksille onnistuu vaivattomasti.

Ota rohkeasti yhteyttä!

Pekka Ruotsalainen 050 406 8656 pekka.ruotsalainen@op.fi Minna Antikainen 050 590 8542 minna.antikainen@op.fi

Kohdenumero
618214
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Juontotie 6 B, 70150 KUOPIO
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
1
Huoneet
1 h, kk, s
Asuinpinta-ala
34,5 m2
Kokonaispinta-ala
34,5 m2
Käyttöönottovuosi
1986
Kerros
2/2

Velaton hinta
59 000,00 €
Myyntihinta
59 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
1 710,14 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
145,59 €/kk
Muu vastike
22,77 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
168,36 €/kk

Muut maksut

Autopaikka 15,00 €/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 5,00 €/kk. Yhtiössä peritään ylimääräistä hoitovastiketta hoitolainan lyhennykseen ja kuluihin. Ylimääräinen vastike asuinhuoneistoilla 0,66 €/m2/kk.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
249 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 249 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: Lattia, laminaatti, seinät maalattu. Olohuone: Lattia, laminaatti, seinät tapetti. Sauna: Lattia,matto seinät, paneeli. Kylpyhuone: Lattia,matto seinät, laatta. Eteinen: Lattia, laminaatti, seinät maalattu.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kuopion Neulasyppi
Isännöitsijä
Kuopion Talokeskus Oy/Aku Kaipainen, puh. 044 288 2513
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
32
Liikehuoneistoja
6
Liikehuoneistojen pinta-ala
827 m2
Autopaikat
Sähköpistokepaikkoja 32 kpl, piha-autopaikkoja 13 kpl
Taloyhtiössä on
Sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys

Energialuokka
D 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta
voimassa 5.7.2033

Tehdyt korjaukset