Myllytie 10 as, Hauho, Hämeenlinna
Tutustu tähän kotiin milloin vain virtuaaliesittelyn avulla! Tämä rivitalokoti sijaitsee rauhallisella alueella Hämeenlinnan Hauholla.
Asunnon huonejako on toimiva ja tilavat säilytystilat tekevät arjesta sujuvaa. Pintaremontilla teet kodista juuri sinulle sopivan.
Asuinalueelta löytyvät tarvittavat palvelut, kuten kauppa ja koulu kävelymatkan päässä ja oma autokatospaikka takaa vaivattoman pysäköinnin.
Yhtiövastike on kohtuullinen ja asumiskustannukset pysyvät kurissa. Taloyhtiö on hyvin hoidettu ja siellä on tehty useita remontteja vuosien varrella, mm. ikkunat 2021 ja vesikatto 2015. Yhtiössä on kaapeli-TV. Yhtiön hallinnassa on kuusi autokatospaikkaa, joista jokaiselle huoneistolle on osoitettu oma paikka. Tontti on oma.
Ota yhteyttä ja sovi oma ihasteluaikasi!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 617951
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Myllytie 10 as, 14700 HAUHO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, k, psh, s, wc, vh
- Asuinpinta-ala
- 60 m2
- Kokonaispinta-ala
- 60 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1988
- Kerros
- 1/1
- Hissi
- Ei
- Sauna
- Kyllä
- Parveke
- Ei
- Ikkunat ja näköalat
- Olohuoneen ja keittiön ikkunat Myllytielle päin. Makuuhuoneen ikkuna sisäpihalle.
- Vapautuminen
- Heti
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 45 000,00 €
- Myyntihinta
- 45 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 750,00 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 168,00 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 168,00 €/kk
Muut maksut
Autopaikka 8,00 €/kk. Muu asuinkustannus: Vesimaksu peritään huoneistokohtaisten vesimittarilukemien mukaisesti kaksi kertaa vuodessa. HS-veden perimä perusmaksu jaetaan tasan huoneistojen lukumäärän mukaisessa suhteessa. kylmävesi 4,45 €/m3. Autopaikkavuokra 30€/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 190 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi, sähköliesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihkukaappi, peilikaappi, kaapit, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, ulkovarasto
Materiaalit
Keittiö: parkettilattia, seinät tapetoitu, välitila laattaa.. Olohuone: parkettilattia, seinät tapetoitu.. Makuuhuone 1: parkettilattia, seinät tapetoitu.. Sauna: muovilattia, puupaneeli.. Kylpyhuone: muovilattia, seinät laattaa.. Eteinen: parkettilattia, seinät maalattu.. Wc: muovilattia, seinät tapetoitu.. Tuulikaappi: muovilattia, seinät maalattu..
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- As Oy Rekolankontu 2
- Isännöitsijä
- Isännöinti Ilonen, Liisa Ilonen-Teivonen, p. 045 7731 4426
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö, osakkaat
- Asuinhuoneistoja
- 6
- Autopaikat
- Autokatospaikkoja 6 kpl