Suokatu 25 B, Keskusta, Kuopio
Uniikki kaksikerroksinen keskustakoti huippunäkymillä ydinkeskustan parhaalla paikalla.
Tervetuloa tutustumaan harvinaiseen, vuonna 2022 valmistuneeseen kaksikerroksiseen kotiin, joka tarjoaa modernia asumista ydinkeskustan ytimessä vain kivenheiton päässä torilta. Oma tontti, ylimmän kerroksen sijainti ja upeat maisemat tekevät tästä kodista todellisen helmen.
Tämä kolmen makuuhuoneen asunto hurmaa valoisuudellaan ja harkitulla tilaratkaisullaan. Suuret ikkunapinnat avautuvat kolmeen ilmansuuntaan ja aamuauringossa kimalteleva Kallavesi luo poikkeuksellisen tunnelman arkeen ja juhlaan. Avara olohuone yhdistyy luontevasti ruokailutilaan ja korkealaatuiseen moderniin keittiöön. Keittiössä on runsaasti säilytys- ja laskutilaa sekä näyttävät tummat kivitasot, jotka viimeistelevät kodin elegantin ilmeen. Asumismukavuutta lisäävät kaksi parveketta, joista toinen on suuri lasitettu parveke etelän ja idän suuntaan. Lisäksi asunnossa on kaksi erillistä wc:tä, joista toisessa on myös suihkutila, sekä toimiva kodinhoitotila. Kahteen kerrokseen jakautuva pohjaratkaisu tuo kotiin tilan tuntua ja yksityisyyttä. Lisäarvoa tuo mahdollisuus ostaa lämmin autohalliosake, jonka yhteydessä on oma varastotila, mikä on erityisen harvinaista keskustassa. Tämä koti on sinulle, joka arvostat laatua, näkymiä ja keskeistä sijaintia tinkimättä asumisen rauhasta ja mukavuudesta. Varaa oma yksityisesittelyaikasi ja ihastu paikan päällä. Varaa esittely soili.lumilampi@op.fi tai puh. 050 4755688
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 617868
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Suokatu 25 B, 70110 KUOPIO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 4
- Huoneet
- 4h, kt, s
- Asuinpinta-ala
- 119,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 119,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2022
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 6-7/7
- Hissi
- Kyllä
- Sauna
- Kyllä
- Parveke
- On
- Ikkunat ja näköalat
- itä, etelä, pohjoinen: kaupunki näkymä/ Kallevesi, Linnanpelto
- Vapautuminen
- Sopimuksen mukaan
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 557 000,00 €
- Myyntihinta
- 211 409,13 €
- Lainaosuus
- 345 590,87 €
- Neliöhinta
- 4 661,09 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 345 590,87 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 466,05 €/kk
- Rahoitusvastike
- 2 528,15 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 2 994,20 €/kk
Muut maksut
Kylmävesi 5,60€/m3 ja lämminvesi 12€/m3. Varasto vastike 9,75€/kk. Sähköautonlatauksen sähkön hinta 0,24snt/kWh. AH33 osakeryhmään kuuluu autohallipaikka AH33 (12,5 m2) ja varasto VA3 (5,0 m2) hintaan 29000€.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 2 348 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi kalusteintegroitu, pakastekaappi kalusteintegroitu, erillisuuni, induktioliesi liesitaso, liesikupu, mikroaaltouuni kalusteintegroitu, astianpesukone kalusteintegroitu, kaapistot. Työtasot kivilähteen kivitasot, Saareke laatikostot molemmin puolin
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas kivipilarikiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku sadesuihku, suihkuseinä, peilit vealopeili erillinen wc, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä kodinhoitohuone. pyykinkuivausteline
- Säilytystilat
- Vaatehuone, kellari, kaapistot
Materiaalit
Keittiö: valkolakattu tammiparketti, maaliseinät. Olohuone: valkolakattu tammiparketti, maaliseinät. Makuuhuone 1: valkolakattu tammiparketti, maaliseinät. Makuuhuone 2: valkolakattu tammiparketti, maaliseinät. Makuuhuone 3: valkolakattu tammiparketti, maaliseinät. Kodinhoitohuone: laattalattia, laattaseinät. Sauna: laattalattia, lämpökäsitelty haapapaneeli. Kylpyhuone: laattalaatia, laattaseinät. Eteinen: valkolakattu tammiparketti, maaliseinät. Wc: laattalattia, laattaseinät.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Kuopion Kruuna
- Isännöitsijä
- Kontu Oy/Emmi-Reetta Miettinen, emmi-reeta.miettinen@kontuoy.fi
- Asuinhuoneistoja
- 64
- Lunastuspykälä