Puutarhakatu 9 B, Keskusta, Kuopio
Tyylikäs ja huolellisesti viimeistelty arvohuoneisto Kallavesi-näkymillä
Tämä vuonna 2021 valmistuneessa kerrostalossa sijaitseva kolmio tarjoaa modernia, laadukasta ja helppoa asumista aivan Matkakeskuksen sydämessä. Koti avautuu valoisaan olohuone-keittiö-kokonaisuuteen, jossa sisustussuunnittelijan valitsemat tapetit ja maalipinnat luovat tyylikkään ja viimeistellyn kokonaisuuden. Pohjaratkaisu on tehokas ja toimiva: kaksi makuuhuonetta, oma sauna sekä tilava parveke, jolta avautuvat kauniit Kallavesi-näkymät. Huoneistossa on tehty harkittuja muutostöitä, jotka lisäävät asumismukavuutta ja arjen sujuvuutta. Kaappitilaa on lisätty, parvekelaseihin on asennettu sälekaihtimet ja kotiin on tuotu miellyttävää viilennystä viilennyskonvektorilla, joka tekee kesästä huomattavasti mukavamman. Kokonaisuus on viimeistelty yhtenäiseksi ja laadukkaaksi; koti tuntuu valmiilta ja huolettomalta, kuin se olisi suunniteltu juuri sinua varten.
Taloyhtiön ylimmässä, 17. kerroksessa, sijaitsevat kattoterassi ja maisemahuone tarjoavat ainutlaatuiset puitteet rentoutumiseen ja yhdessäoloon. Panoramanäkymät kaupungin ja järven ylle tekevät jokaisesta hetkestä erityisen.
Lisäksi taloyhtiöillä on yhteinen, viihtyisä sisäpiha. Pihalta löytyy leikkipaikka lapsille, pöytäryhmiä oleskeluun, keinu, pyykkinarut sekä matontamppausteline. Nämä ovat käytännöllisiä ja arkea helpottavia ratkaisuja, jotka tekevät pihasta aidosti yhteisöllisen ja toimivan.
Arki sujuu poikkeuksellisen helposti, sillä kauppa, ravintolat ja päiväkoti löytyvät suoraan talon alakerrasta. Sijainti Matkakeskuksessa tekee liikkumisesta vaivatonta: junalla kulkevalle koti tarjoaa täydellisen lähtöpisteen työmatkoihin, ja kaikki keskustan palvelut ovat kävelyetäisyydellä. Myös lapsiperheelle sijainti on ihanteellinen, sillä päivittäiset menot hoituvat ilman ylimääräistä säätöä.
Tämä koti sopii sinulle, joka arvostat laadukasta kaupunkiasumista, huolellisesti suunniteltuja yksityiskohtia ja arkea helpottavia ratkaisuja.
Ensiesittely keskiviikkona 29.4. klo 17.00 - 17:30. Tervetuloa. Näyttöpyynnöt, myynti- ja lisätiedot, Tarja Kovalainen, 040 707 7388
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 617611
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Puutarhakatu 9 B, 70300 KUOPIO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, k, s
- Asuinpinta-ala
- 78 m2
- Kokonaispinta-ala
- 78 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2021
- Kerros
- 9/17
- Velaton hinta
- 349 000,00 €
- Myyntihinta
- 349 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 4 474,36 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 421,20 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 421,20 €/kk
Muut maksut
- Konvektorimaksu 50€/huoneisto/vuosi. - Vesimaksut: kylmä vesi 5,60€/m³ ja lämmin vesi 12,50€/m³. - Hoitovastike 1.6.2026 alkaen 5,50 €/m²/kk, eli tämän asunnon hoitovastike on sitten 429€/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 1 471 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi, pakastekaappi, erillisuuni, induktioliesi, liesikupu, mikroaaltouuni, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Materiaalit
Keittiö: lattia: laminaatti, seinät: välitilalevy ja maali. Olohuone: lattia: laminaatti, seinät: maali ja tapetti. Makuuhuone 1: lattia: laminaatti, seinät: maali ja tapetti. Makuuhuone 2: lattia: laminaatti, seinät: maali. Sauna: Seinät ja lauteet paneeli.. Kylpyhuone: Kylpyhuone: Kaakeli/laatta. Eteinen: lattia: laminaatti, seinät: maali. Wc: lattia: kaakeli, seinät:kaakeli ja maali.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Kuopion Aseman Väylä
- Isännöitsijä
- Oiva Isännöinti Kuopio Oy/Harri Kautto, p. 010 321 7762, harri.kautto@oi.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 79
- Taloyhtiössä on
- Kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, irtaimistovarastot, maisemahuone ja kattoterassi
- Ilmanvaihtojärjestelmä
- Koneellinen. Lisätyönä on asennettu ilmanviilennin, joka pitää lämpötilat kurissa helteellä.
- Energialuokka
- B 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta