Tuohimaantie 13 A, Kiiminki, Keskusta, Oulu

Velaton myyntihinta119 000 € Myyntihinta: 119 000 €
Käyttöönottovuosi2001
Pinta-ala
47 m2
2h, k, sa

Etsitkö huoletonta ja viihtyisää kotia rauhalliselta alueelta? Tämä hyväkuntoinen luhtitalon yläkerran kaksio tarjoaa toimivaa arkea ja mukavaa asumista ilman remonttihuolia.

Asunnon ehdoton helmi on todella tilava, etelään avautuva lasitettu parveke, joka toimii lisähuoneena suuren osan vuodesta - täydellinen paikka rentoutumiseen, oleskeluun tai vaikka etätyöpisteeksi. Yläkerran sijainti tuo asumiseen rauhaa ja yksityisyyttä.

Kodissa on vaaleasävyiset pinnat ja avara olohuone, joka luo viihtyisän ja valoisan oleskelutilan. Erillinen keittiö tarjoaa hyvät puitteet arjen kokkailuun, ja sinne mahtuu vaivatta myös ruokailuryhmä. Huoneisto on kauttaaltaan remontoitu vuosina 2021-2022, joten voit muuttaa sisään ilman huolta tulevista remonteista.

Lisämukavuutta tuo mahdollisuus vuokrata autokatospaikka taloyhtiöltä.

Kiimingin rauhallinen ja viihtyisä asuinalue tarjoaa erinomaiset puitteet arkeen. Päivittäispalvelut ovat lähellä: K-Supermarket sijaitsee noin 250 metrin päässä ja S-market on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Alueelta löytyvät myös koulut ja päiväkodit, kuten Kiiminkijoen koulu, lukio sekä Kiiminkipuiston koulu ja päiväkoti, kaikki alle kilometrin säteellä.

Liikenneyhteydet Oulun suuntaan ovat sujuvat niin omalla autolla kuin julkisilla kulkuvälineillä. Lisäksi lähialueen ulkoilureitit ja viheralueet tarjoavat loistavat mahdollisuudet liikuntaan ja vapaa-ajan viettoon ympäri vuoden.

Varaa oma esittelyaikasi ja tule tutustumaan paikan päälle - tässä voi olla sinun seuraava kotisi.

Kohdenumero
617138
Kohdetyyppi
Luhtitalo
Osoite
Tuohimaantie 13 A, 90900 KIIMINKI
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h, k, sa
Asuinpinta-ala
47 m2
Kokonaispinta-ala
47 m2
Käyttöönottovuosi
2001
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
2/2
Ikkunat ja näköalat
Keittiö ja sauna pohjoisen suuntaan. Olohuone ja makuuhuone etelän suuntaan.
Vapautuminen
Heti

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
119 000,00 €
Myyntihinta
119 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
2 531,91 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
112,80 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
112,80 €/kk

Muut maksut

Autopaikka 5,00 €/kk. Vesimaksuennakko 10,00 €/hlö/kk, tasaus kulutuksen mukaan (kylmä vesi 4,28 €/m³). Ostaja vastaa varainsiirtoverosta, omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista ja osakekirjan sähköistämisestä.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
502 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 502 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: Laminaattilattia, maalatut seinät. Olohuone: Laminaattilattia, maalatut seinät. Makuuhuone 1: Laminaattilattia, maalatut seinät. Sauna: Laattalattia, paneeliseinät. Kylpyhuone: Laattalattia, laattaseinät. Eteinen: Laattalattia, maalatut seinät.

Asuinhuoneistoja
10
Autopaikat
Autokatospaikkoja 10 kpl, piha-autopaikkoja 2 kpl
Taloyhtiössä on
Urheiluvälinevarasto, tekninen tila, huoneistovarastot