Sandelsintie 16 B, Vuorela, Siilinjärvi
Rivitalokolmio, huippusijainti; Vuorela.
Kaunis ja hyväkuntoinen rivitalokolmio erinomaisella sijainnilla Vuorelassa! Kaikki palvelut ovat kävelyetäisyydellä.
Asunnossa on juuri valmistunut keittiöremontti; laadukas ja hyvin varusteltu keittiö tuo arkeen helppoutta.
Koko huoneisto on siistikuntoinen, joten koti on muuttovalmis ilman remonttihuolia. Olohuoneesta avautuu mukavuuksina lasitettu terassi ja suojaisa piha-alue.
Esteetön kulku tarjoaa vaivatonta asumista kaikenikäisille.
LVIS -remontoitu taloyhtiö on hyvin hoidettu ja sijaitsee omalla tontilla. Säilytystilaa on runsaasti, kiitos hyvien varastotilojen.
Tämän kodin tärkeimmät ominaisuudet:
- Huippusijainti Vuorelassa, palvelut lähellä - Uusi, ammattitaidolla remontoitu keittiö - Muuttovalmis - Lasitettu terassi + piha - Esteetön kulku - Hyvin hoidettu yhtiö, oma tontti - Reilut varastotilat
Tervetuloa katsomaan ja ihastumaan tähän heti vapaaseen, kauniiseen kotiin!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 617128
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Sandelsintie 16 B, 70910 VUORELA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, k, s
- Asuinpinta-ala
- 77,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 77,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1969
- Kerros
- 1/2
- Velaton hinta
- 127 000,00 €
- Myyntihinta
- 68 636,44 €
- Lainaosuus
- 58 363,56 €
- Neliöhinta
- 1 638,71 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 58 363,56 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 434,00 €/kk
- Rahoitusvastike
- 441,75 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 875,75 €/kk
Muut maksut
Autopaikka 8,00 €/kk. Vesimaksuennakko 15,00 €/hlö/kk (tasaus kulutuksen mukaan). Pesutupa 4,00 €.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 535 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. keittiö remontoitu 02/2026
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit, pesukoneliitäntä, lattialämmitys sähköinen kph ja s, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, kellari
Materiaalit
Keittiö: laatta, maali, maali. Olohuone: parketti, maali, maali. Makuuhuone 1: parketti, maali, maali. Makuuhuone 2: parketti, maali, maali. Sauna: laatta, paneeli, paneeli. Kylpyhuone: laatta, laatta, paneeli. Eteinen: laatta, maali, maali. Wc: laatta, laatta/maali,.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Sandelsintie 16
- Isännöitsijä
- Savon Isännöintimestarit Oy/Päivi Merikari, p. 010 3845250, paivi.merikari@savonisannointimestarit.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 22
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomerot, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, dNA-laajakaista
- Energialuokka
- E 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Viimeinen voimassaolopäivä: 11.8.2034.
Tehdyt korjaukset
1996 kattoremontti, 2001 lämmönvaihdin uusittu, 2001 ikkunat ja ovet, 2003 jätekatos ja lukitus, 2007 sokkelin pinnoitus, 2008 talojen välinen lämpökaapeli, 2009 julkisivumaalaus ja parvekkeiden korjaus, 2011 rakennustekninen kuntoarvio, 2011 ilmanvaihdon puhdistus ja säätö, 2012 putkiston kuntotutkimus, 2014 putkiston seurantatutkimus, 2015 linjasaneerauksen hankesuunnittelu, 2017-2018 LVIS sekä peruskorjausremontti (käyttövesi- ja viemäriputket uusittu, sähköt ja lämmitys uusittu). Remontin yhteydessä on tehty seuraavat toimenpiteet: uudet ulko-ovet, koodilukot ulko-oviin, lämmönsiirrin uusittu, patteriventtiilit uusittu, lukitus uusittu (iLog), huoneistojen ovet uusittu, yleiset tilat uusittu, sauna ja pesutupa uusittu, pihan asfaltointi, pihan salaojat ja pohjatyöt, uudet parkkipaikat ja lämmitystolpat, Bauer vedenkäsittelyjärjestelmä, kylpyhuoneet uusittu, WC:t uusittu. Lisäksi tehtiin korvausilmaventtiilien lisäys sekä IV-kanavien puhdistus ja säätö. 2019 sokkelin ja päätyportaikon korjaukset 2025 pohjaviemärikorjaus. Asunnon remontit: 2/2026 keittiö koneineen uusittu 12/2025 seinäpinnat maalattu 2017 - 2018 kylpyhuone uusittu (LVIS yhteydessä) 2010 sauna rakennettu