Rantakatu 1 A, Keskusta, Joensuu

Velaton myyntihinta285 000 € Myyntihinta: 285 000 €
Käyttöönottovuosi1955
Pinta-ala
104 m2
3-4h, k, kph (yj. mukaan 5h, k)

Ylimmän kerroksen täydellisesti remontoitu koti upealla panoraama näköalalla Pielisjoelle ja Rantapuistoon.

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään ja avaraan kotiin, joka sijaitsee Rantakadulla, arvostetulla eteläisellä ruutukaava-alueella. Tämä koti tarjoaa rauhallista asumista keskeisellä sijainnilla kaikkien palvelujen äärellä. Huoneiston remontissa on onnistuneesti huomioitu arvokiinteistön perinteet ja nykyajan asumisen vaatimukset. Keittiö on toimiva ja tyylikäs, siellä on laadukkaat Corian-työtasot ja kodinkoneet. Asunnon pohjaratkaisu on avoin ja selkeä. Ylimmän kerroksen sijainti ja kolmeen suuntaan avautuvat isot ikkunat tuovat asuntoon avaruutta ja valoisuutta.Tunnelmaa ja lämpöä tuo kotiin takka, viilentävä ilmalämpöpumppu lisää asumismukavuuttaan kesäisin. Rantakadun sijainti on yksi Joensuun halutuimmista: ulkoilumaastot, joenranta, keskustan palvelut, kahvilat ja kulttuuritarjonta on kävelymatkan päässä. Lisämahdollisuutena on ostaa autotalli hintaan 19 000 €, joka tuo arkeen helppoutta ja lisää asumisen mukavuutta. Tämä koti on täydellinen valinta sinulle, joka arvostat laatua, hyvin hoidettua tilavaa asuntoa, upeaa sijaintia ja rauhallista asumista kaupungin ytimessä. Taloyhtiö on arvostettu ja hyvin hoidettu..

Soita ja varataan sinulle sopiva asunnon esittelyaika.

Kohdenumero
615973
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Rantakatu 1 A, 80110 JOENSUU
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
4
Huoneet
3-4h, k, kph (yj. mukaan 5h, k)
Asuinpinta-ala
104 m2
Kokonaispinta-ala
104 m2
Käyttöönottovuosi
1955
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
3/3

Velaton hinta
285 000,00 €
Myyntihinta
285 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
2 740,38 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
592,10 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
592,10 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
25,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 25,00 €/hlö/kk. Autotallin voi ostaa erillisellä osakekirjalla hintaan 19 000 €. Autotallin hoitovastike 49,60 €/kk.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
1 202 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 1 202 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappi, pakastekaappi, erillisuuni, induktioliesi, kaasuliesi, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. keittiön tasot: Corian komposiittitasot,
Pesutilat
Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys kylpyhuoneessa, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vintti

Materiaalit

Keittiö: parketti / maali. Olohuone: parketti / maali. Makuuhuone 1: parketti / maali. Makuuhuone 2: parketti / maali. Kylpyhuone: laatta / laatta. Eteinen: parketti / maali.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Rantakatu 1
Isännöitsijä
Kontu Isännöinti Oy / Keijo Kempas, puh. 010 830 4106
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
25
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 8 kpl
Taloyhtiössä on
Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, perunakellari
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus on yhtiöllä. Lunastusoikeus on osakkailla