Tuomolanpolku 4 E, Sampaanala, Rauma
Helppokulkuinen kerrostalon maantasakerroksen huoneisto, jossa oma terassialue. Rauhallinen paikka, näkymä terassilta taloyhtiön sisäpihalle, etelä-/lounaispuolella. Huoneisto on heti vapaa. Kysy lisää ja sovi oma näyttöaika soittamalla Karille 044-7317412 tai sähköpostia suoraan kari.tamminen@op.fi
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 615960
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Tuomolanpolku 4 E, 26820 RAUMA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, k
- Asuinpinta-ala
- 74 m2
- Kokonaispinta-ala
- 74 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1977
- Yleiskunto
- Tyydyttävä
- Kerros
- 1/-
- Velaton hinta
- 33 000,00 €
- Myyntihinta
- 33 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 445,95 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 236,80 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 236,80 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 20,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 139 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, sähköliesi, astianpesukone, kaapistot.
- Pesutilat
- Kylpyhuone lattia laatoitettu, seinät kaakeloitu, suihku, suihkuseinä.
Materiaalit
Keittiö: lattia laatoitettu, seinät tapetoitu. Olohuone: laminaattilattia, seinät tapetoitu. Makuuhuone 1: laminaattilattia, seinät tapetoitu. Makuuhuone 2: laminaattilattia, seinät tapetoitu. Kylpyhuone: /wc: lattia laatoitettu, seinät kaakeloitu. Eteinen: laminaattilattia.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Kortehaka
- Isännöitsijä
- Rauman Talokeskus Oy / Kirsi-Marja Auvinen
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 55
- Autopaikat
- Sähköpistokepaikkoja 14 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV
Rakennuksen tiedot
- Rakennusmateriaali
- Muu
- Kattotyyppi
- Tasa
- Kattomateriaali
- Huopa. Kattopinnoitteet uusittu 1996-1997.
- Lämmitysjärjestelmä
- Kaukolämpö
- Lämmönjakojärjestelmä
- Vesikiertoinen patterilämmitys
- Energialuokka
- F 2013
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- laadittu 19.12.2024
Tehdyt korjaukset
kattopinnoitteet uusittu 1996-1997; saunaosastot 1999-2000 ja A-B-C -talon saunat 2016-2018, julkisivun kuntotutkimus 2001; elementtisaumat uusittu 2002; parvekelinjojen peruskorjaus 2003; AB ja CD -talojen välinen putkikananva 2006; kaukilämoö 2006-2007; pesuhuone vesivahinkokorjauksia 2008-2009; ilmastointikavavat nuohottu 2009, 2019; patteriventtiilit 2009; ikkunat ja parvekeovet uusittu 2011; käytävien maalaus 2012; A-talon katonkorjaus 2014; pihan kulkuväylien parannus 2015; parvekekaiteiden maalaus 2016-2019; saunojen kunnostukset 2016-2018; kiinteistön lukitukset 2020; rappusyvennyksien kunnostus 2021-2022; vesikaton paikkakorjaus ja kattokaivon uusiminen F-rapun yläpuolelta 2024; saunatilojen huoltokorjauksia 2024