Kielokummuntie 7 A, Jokiniemi, Laukaa
Tervetuloa nauttimaan Laukaan rauhallisesta ja luonnonkauniista asuinympäristöstä! Tässä rivitalokodissa yhdistyvät kodikas tunnelma ja käytännöllinen asuminen. Suojaisalla pihalla ja terassilla voit rentoutua ja nauttia ulkoilmasta, ja sisätiloissa saat ihastella huolella tehtyjä pintaremontteja.
Tämä 84 neliön rivitalohuoneisto tarjoaa avarat ja valoisat tilat, joissa on panostettu kodikkaaseen ilmeeseen. Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, tilava olohuone sekä erillinen keittiö, jossa vinyylilankkulattia tuo tyylikkyyttä. Kylpyhuoneessa ja wc:ssä on laattapinnat, ja sauna kutsuu rentoutumaan sähkökiukaan lämmössä. Säilytystilaa tarjoavat mm vaatehuone.
Laukaan alueelta löydät monipuoliset palvelut ja hyvät liikenneyhteydet. Lähikaupat, koulut ja päiväkodit ovat kaikki lähellä, ja Jyväskylän keskustaan pääset nopeasti. Luonto on lähellä ja tarjoaa upeat puitteet ulkoiluun ja virkistäytymiseen.
Asunto Oy Laukaan Kielokumpu on hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa lämmityksestä huolehtii kaukolämpö vesikiertoisella patterilämmityksellä. Tulevia remontteja, kuten kattoremontti, on suunniteltu huolella. Taloyhtiöllä on oma tontti ja jokaiselle asunnolle kuuluu autopaikka lämmitystolpalla.
Jos etsit kotia, jossa rauha ja käytännöllisyys kulkevat käsi kädessä, tämä on tilaisuutesi! Ota yhteyttä, ja tule tutustumaan tähän viehättävään kotiin, jossa voit alkaa kirjoittaa omaa tarinaasi. Tämä voi olla se koti, johon laitat kynttilät palamaan ja nautit elämästä!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 611629
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Kielokummuntie 7 A, 41340 LAUKAA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3 h + k + s
- Asuinpinta-ala
- 84 m2
- Kokonaispinta-ala
- 84 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1989
- Yleiskunto
- Tyydyttävä
- Kerros
- 1/1
- Velaton hinta
- 75 000,00 €
- Myyntihinta
- 58 786,76 €
- Lainaosuus
- 16 213,24 €
- Neliöhinta
- 892,86 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 16 213,24 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 504,00 €/kk
- Rahoitusvastike
- 170,52 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 674,52 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 21,50 €/kk/henkilö
Vesimaksu 21,50 €/hlö/kk, autopaikka 7,00 €/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 15,13 €/kk. Veden perusmaksu 12,10 €/kk, kylmä vesi 6,00 €/m3, lämmin vesi 12,00 €/m3. Auton sisätilalämmitin 6,60 €/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 316 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi, sähköliesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, peilit, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä (wc tilassa), kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone
Materiaalit
Keittiö: Lattia: vinyylilankku Seinät: välitilalaatoitus, lasikuitutapetti ja maali. Olohuone: Lattia: vinyylilankku Seinät: lasikuitutapetti, tapetti. Makuuhuone 1: Lattia: vinyylilankku Seinät: tapetti, maali. Makuuhuone 2: Lattia: vinyylilankku Seinät: tapetti, maali. Kylpyhuone: Lattia: laatta Seinät: laatta. Eteinen: Lattia: vinyylilankku Seinät: lasikuitutapetti. Wc: Lattia: laatta Seinät: laatta.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Laukaan Kielokumpu
- Isännöitsijä
- Isännöintitoimisto Sujuvaa / Terhi Markkanen 050 594 4643 terhi.markkanen@sujuvaa.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö, osakkaat
- Asuinhuoneistoja
- 9
- Taloyhtiössä on
- Urheiluvälinevarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan, huoneistokohtainen kylmä varastotila
Rakennuksen tiedot
- Rakennusmateriaali
- Puu
- Kattotyyppi
- Harja
- Kattomateriaali
- Pelti. Katto uusitaan talvella 2026.