Pihlapolku 2 B, Tervamäki, Muurame

Velaton myyntihinta189 900 € Myyntihinta: 189 900 €
Käyttöönottovuosi2015
Pinta-ala
80 m2
3h + k + s

Tässä kodissa perhearki rullaa. Yhdessä tasossa oleva tyylikäs asunto tarjoaa toimivan kokonaisuuden. Asunnon tehokas pohjaratkaisu pitää sisällään hyvänkokoisen päämakuuhuoneen sekä pienemmän makuuhuoneen, joka on varusteltu vaatehuoneella. Kodissa on toimivuutta lisäävä erillinen wc, laatoitettu eteinen ja hyvänkokoinen keittiö, johon myös mahtuu ruokapöytä. Olohuoneesta on käynti suurelle katetulle etelään avautuvalle terassille, jonka jatkeena on myös nurmipiha. Asunnon yhteydessä on myynnissä autopaikka hintaan 3000€.Taloyhtiössä ekologinen maalämpö, joka takaa edullisen asumisen!

Kohdenumero
610756
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Pihlapolku 2 B, 40950 MUURAME
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
3
Huoneet
3h + k + s
Asuinpinta-ala
80 m2
Kokonaispinta-ala
80 m2
Käyttöönottovuosi
2015
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1/-
Hissi
Ei
Sauna
Kyllä
Parveke
Ei
Vapautuminen
1 kk kaupasta

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
189 900,00 €
Myyntihinta
189 900,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
2 373,75 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
280,00 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
280,00 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
20,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk. Vesimaksun peruste: Kylmä vesi tasaus 4,33 €/m3. Lämmin vesi tasaus 5,63 €/m3. Autopaikan hoitovastike: 15,00 €/kk Asunnon ja autopaikan vastikeperusteena osakkeiden lukumäärä.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
801 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 801 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappi AEG, pakastekaappi AEG, erillisuuni AEG, induktioliesi AEG, liesituuletin Lapetek, astianpesukone integroitu AEG, kaapistot Puustellin keittiö, kiinteät valaisimet välitilassa.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas Harvia, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit Wc, allaskaappi, pesukoneliitäntä khh, lattialämmitys, kiinteät valaisimet khh,kph,s,wc.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: laminaatti/maalattu. Olohuone: laminaatti/maalattu. Makuuhuone 1: laminaatti/maalattu. Makuuhuone 2: laminaatti/maalattu. Kodinhoitohuone: laatta/ maali. Sauna: laatta/paneeli. Kylpyhuone: laatta/laatta. Eteinen: laatta/ maali. Wc: laatta/tapetti/maali.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Muuramen Pihlapolku 2
Isännöitsijä
Kiinteistö-Tahkola Jyväskylä Oy, Jaakko Laitinen jaakko.laitinen@kiinteistotahkola.fi +358207488228
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö, osakkaat
Asuinhuoneistoja
7