Maaherrankatu 33 A, Keskusta, Kuopio
Nyt tarjolla kerrostalokolmio OMAlla tontilla erinomaisten palvelujen äärellä. Harvinainen mahdollisuus hankkia oma koti näin keskeiseltä sijainnilta.
Asunnossa on hyvä ja selkeä pohjaratkaisu, joka toimii arjessa ja antaa loistavat puitteet remontille. Pienellä päivityksellä tästä saat helposti oman näköisesi kodin, joka vastaa juuri sinun tarpeitasi.
Taloyhtiö on siisti ja käytännöllinen, ja arkea helpottaa hissi. Sijainti ei tästä juuri parane, kävelymatka torille ja satama-alueelle, palvelut, ulkoilumahdollisuudet ja keskustan tunnelma ovat aivan vieressä.
Oma tontti Hissi Hyvä pohjaratkaisu
Tervetuloa tutustumaan uuteen kotiin.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 606179
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Maaherrankatu 33 A, 70100 KUOPIO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, kk, s
- Asuinpinta-ala
- 55,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 55,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1984
- Kerros
- 2/4
- Hissi
- Kyllä
- Sauna
- Kyllä
- Parveke
- On, lasitettu
- Ikkunat ja näköalat
- Parvekkeen näkymät pohjoinen, muut ikkunat luoteeseen. Ikkunoista puistomaiset näkymät ja taloja vieressä.
- Vapautuminen
- sopimuksen mukaan
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 104 000,00 €
- Myyntihinta
- 98 926,16 €
- Lainaosuus
- 5 073,84 €
- Neliöhinta
- 1 873,87 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 5 073,84 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 321,90 €/kk
- Rahoitusvastike
- 116,55 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 438,45 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 25,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 25,00 €/hlö/kk. Autokatospaikkavuokra 10,00/kk, autopaikka 7,00/kk
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 438 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari, jäähdytetty kellari
Materiaalit
Keittiö: parkettilattia, välitila laatoitettu, seinät maalattu ja tapetti. Olohuone: parkettilattia, seinät maalattu. Makuuhuone 1: muovimatto, seinät maalattu ja tapetti. Makuuhuone 2: parkettilattia, seinät maalattu. Sauna: paneeloitu. Kylpyhuone: laatoitettu ja paneeloitu. Eteinen: parkettilattia, seinät maalattu.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- As Oy Kuopion Maaherrankatu 33
- Isännöitsijä
- Retta Isännöinti Oy/Marko Launonen, p. 010 228 4040, marko.launonen@retta.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 16
- Taloyhtiössä on
- Kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, askarteluhuone, kaapeli-TV
- Energialuokka
- D 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Voimassa 23.06.2035 saakka
Tehdyt korjaukset
2025 Parvekelasien korjaus/huolto 2024 Pihan kunnostus 2023 Parvekkeiden veden ohjauksen ja parveke-elementtien parantaminen, 2023 Katon reunapeltien/julkisivun maalaus tarvittavilta osin, 2023 Porrashuoneen maalaus, 2023 Osittainen perusmuurin kuivaus ja eristys, 2022 Ikkunoiden korvausilmasuodattimien vaihto, 2020 Jätekatoksen laajennus ja -katoksen valo-ohjauksen uusiminen, 2019 Ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen, elementtisaumojen kunnostaminen/uusiminen, 2017 Autosähköpistorasioiden uusiminen, elementtisaumojen kunnostaminen/uusiminen, 2016 Ilmanvaihdon puhdistus- ja säätötyö, lukituksen uusiminen, 2011 Kylmäkoneiston uusiminen, 2009 Bitumikatteen uusiminen, 2007 Lämmönjakokeskuksen uusiminen