Sairaalakatu 3 B, Keskusta, Joensuu
Tervetuloa tutustumaan tähän lähes uudenveroiseen, moderniin kaksioon, joka sijaitsee erinomaisella paikalla Joensuun keskustassa palveluiden äärellä sekä kauniin Pielisjoen läheisyydessä. Huoneisto sijaitsee hissitalon 3. kerroksessa ja tarjoaa toimivan sekä viihtyisän pohjaratkaisun. Olohuone ja keittiö ovat yhtä suurta tilaa ja suuret ikkunat tekevät asunnosta valoisan. Asunnossa on tilava kylpyhuone, josta löytyy mukavasti tilaa myös pyykinpesuun. Sauna tuo mahdollisuuden rentoutumiseen ja lasitetulla parvekkeella voit viettää aikaa varhaisesta keväästä pitkälle syksyyn. Makuuhuoneen yhteydessä on vaatehuone, jossa on runsaasti säilytystilaa. Sijainti on erinomainen, sillä kaikki keskustan palvelut ovat kävelyetäisyydellä, ja hyvät kulkuyhteydet takaavat sujuvan arjen niin autolla kuin julkisillakin. Tämä koti sopii loistavasti niin omaan käyttöön kuin sijoitukseen. Sovi esittely ja tule tutustumaan!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619309
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Sairaalakatu 3 B, 80100 JOENSUU
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, kt, s
- Asuinpinta-ala
- 51 m2
- Kokonaispinta-ala
- 51 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2023
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 3/6
- Velaton hinta
- 189 000,00 €
- Myyntihinta
- 189 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 3 705,88 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 183,60 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 183,60 €/kk
Muut maksut
Vesivastike 19€/hlö. Veden tasausmaksu kulutuksen mukaan.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 797 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin Integroitu, erillisuuni, induktioliesi, liesituuletin, mikroaaltouuni Integroitu, astianpesukone Integroitu.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, kellari
Materiaalit
Keittiö: Lattia parketti, seinät maalattu. Olohuone: Lattia parketti, seinät maalattu. Makuuhuone 1: Lattia parketti, seinät maalattu. Sauna: Lattia laatta ja seinät paneeli. Kylpyhuone: Lattia ja seinät laatta. Eteinen: Lattia parketti, seinät maalattu. Vaatehuone: Lattia parketti, seinät maalattu.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Joensuun Kuriiri
- Isännöitsijä
- Kontu Oy / Olli Herttuainen puh. 0108304123
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 56
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 23 kpl, autokatospaikkoja 2 kpl, sähköpistokepaikkoja 1 kpl
- Taloyhtiössä on
- Kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, lastenvaunuvarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys